PlugBox

Stacje ładowania aut elektrycznych jako forma inwestycji kapitału

Choć Polsce daleko jeszcze do stanu rozkwitu elektromobilności, tak zainteresowanie pojazdami EV dynamicznie rośnie. Pomimo tak wczesnego etapu już teraz obserwujemy, że rozwój infrastruktury do zasilania tych samochodów pozostaje mocno w tyle za rozwijającym się trendem. Ponieważ prawdziwy boom wciąż przed nami, to właśnie teraz jest najlepszy moment na to, aby lokować kapitał w stacje ładowania aut elektrycznych. Jeśli więc zastanawiasz się, w co warto zainwestować pieniądze, zakup i montaż publicznych ładowarek może okazać się świetnym pomysłem – sprawdź dlaczego!

Kobieta ładująca samochód elektryczny.

Spis treści:

 • Inwestycja w stacje ładowania jako zabezpieczenie przyszłości
 • Stacje ładowania samochodów elektrycznych – pomysł na inwestycję
 • Communev, jako wsparcie inwestycji
 • Inwestycja w stacje ładowania oraz wspieranie ekologii
 • Satysfakcja i realny zysk z inwestycji w stacje ładowania aut elektrycznych

Inwestycja w stacje ładowania jako zabezpieczenie przyszłości

Skończyły się już czasy, kiedy to właściciele pojazdów EV mieli mnóstwo możliwości na to, aby uzupełniać energię w bateriach za darmo. Dziś jest to usługa płatna, co stanowi pierwszy czynnik skłaniający do zainwestowania w stację ładowania aut elektrycznych. Przy obecnych stawkach przeciętny zysk właściciela takiego punktu waha się w granicach około 3 zł za każdą sprzedaną kilowatogodzinę.

Jeśli dalej zastanawiasz się, czy warto lokować kapitał w takie ładowarki do samochodów, pamiętaj, że czynników przemawiających za tym rozwiązaniem jest więcej. Najważniejsze z nich to:

 • wciąż słabo rozwinięta w Polsce infrastruktura stacji dla pojazdów EV – w dużej mierze skupia się wokół większych miast, a do tego dominują w niej urządzenia uniemożliwiające szybkie ładowanie auta elektrycznego (na prąd zmienny AC),
 • brak konieczność uzyskiwania koncesji na sprzedaż prądu – dzięki znowelizowaniu ustawy związanej z elektromobilnością,
 • możliwość ubiegania się o dofinansowanie na montaż publicznych ładowarek do samochodów – jeśli ich moc mieści się w zakresie od 50 do 150 kW.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych – pomysł na inwestycję

W obecnych czasach szczególnie osoby z mniejszym kapitałem zastanawiają się, w co warto zainwestować. Z racji trudnej sytuacji gospodarczej i finansowej wiele opcji lokowania środków finansowych wiąże się z dużym ryzykiem, a te bezpieczniejsze wymagają zasobnego portfela. Z tej reguły wyłamują się jednak publiczne ładowarki do samochodów, których koszt zakupu oraz montażu jest relatywnie niski. Będzie tak szczególnie wtedy, gdy zbudujesz stację ładowania aut elektrycznych korzystając z oferty firmy PlugBox. Mamy wiele nowoczesnych modeli AC oraz DC, które cechują się ponadprzeciętną funkcjonalnością oraz prostotą obsługi. Do tego dzięki nam będziesz mógł dołączyć do programu Communev, zyskując realną szansę na szybkie zwiększenie zysków ze sprzedaży energii właścicielom pojazdów EV!

Communev, jako wsparcie inwestycji

Mając ogromne doświadczenie w branży elektromobilności, budujemy społeczność zrzeszającą właścicieli samochodów EV z osobami zarządzającymi stacjami z publicznymi ładowarkami do takich aut. Jeśli więc zastanawiasz się, w co warto zainwestować pieniądze, to kolejny powód, dla którego powinieneś postawić na nasze urządzenia. Zarządzając nimi i dołączając do systemu Communev, zyskasz m.in. takie korzyści, jak:

 • udostępnianie własnej stacji z ładowarkami do aut elektrycznych innym użytkownikom – realna szansa na zwiększenie generowanych przychodów,
 • dostęp do prostego w obsłudze oprogramowania do rozliczania punktu zasilania pojazdów EV,
 • możliwość wykorzystania zarobionych pieniędzy na ładowanie firmowych samochodów.

Inwestycja w stacje ładowania oraz wspieranie ekologii

Jeśli prowadzisz już biznes i zdecydujesz się zainwestować w publiczne ładowarki do samochodów elektrycznych, pośrednią korzyścią będzie to, że przyczynisz się do ochrony środowiska. Wspieranie idei zeroemisyjności poprzez udostępnianie stacji ładowania aut EV możesz wykorzystać do promocji własnej działalności. Dziś firmy proekologiczne wzbudzają większe zaufanie, co przekłada się na wzrost zainteresowania ich ofertą.

Satysfakcja i realny zysk z inwestycji w stacje ładowania aut elektrycznych

Jeśli podjąłeś decyzję i chcesz ulokować kapitał w publicznych ładowarkach do samochodów, skontaktuj się z doradcą naszej firmy PlugBox. Podpowie on, w co dokładnie warto zainwestować, a więc jakie urządzenia wybrać w konkretnym przypadku. Mamy atrakcyjne warunki finansowania dla przedsiębiorców, w tym leasing operacyjny. Do tego możemy przejąć obowiązki operatora stacji ładowania aut elektrycznych, świadcząc usługę montażu oraz bieżącej obsługi – już dziś zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty!

Plugbox Europe to producent i dystrybutor stacji ładowania. W swojej ofercie posiadamy stacje AC i DC. Posiadamy również autorskie oprogramowanie Communev, pozwalające zarządzać stacjami. Chcesz poznać ofertę? Zadzwoń do nas, pozostaw maila – już skorzystać z formularza kontaktu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top