Stacje ładowania AC do ładowania samochodów elektrycznych

Wraz z rosnącą popularnością samochodów EV zwiększa się zainteresowanie stacjami do ładowania pojazdów elektrycznych. Do często wybieranego rodzaju tego typu sprzętu należą oferowane przez naszą firmę PlugBox szybkie ładowarki AC. Sprawdź, czym wyróżniają się na tle konkurencyjnych urządzeń ładujących, gdzie najczęściej się je wykorzystuje i dlaczego? Jeśli zdecydujesz się na zakup, pomożemy w doborze modelu dopasowanego do Twoich potrzeb, w tym posiadanego samochodu, tak by wybrana stacja ładowania pojazdów elektrycznych była udaną inwestycją!

Czym charakteryzują się stacje ładowania AC i jak działają?

Nowoczesne i szybkie stacje AC ładujące samochody elektryczne to obecnie najbardziej rozpowszechniony rodzaj tego typu sprzętu. W ich przypadku zasilanie baterii odbywa się przy wykorzystaniu prądu przemiennego (urządzenie pracuje w trybie „mode 3”).  Ładowarka pełni rolę zasilacza, który dostarcza energię do zamontowanej w aucie przetwornicy. To właśnie ten element odgrywa kluczową rolę w tym procesie ładowania pojazdów EV. Decyduje bowiem, z jaką mocą, a więc i w jakim tempie będzie uzupełniana energia baterii auta.

Tego typu sprzęt ma szereg zalet, z których najważniejszą jest szeroka dostępność i relatywnie niska cena. Oczywiście musisz mieć świadomość tego, że moc urządzeń ładujących AC w porównaniu do modeli DC, jest znacznie niższa – zwykle mieści się w zakresie 3 – 22 kW. W efekcie wydłuża się czas uzupełniania akumulatora samochodu, oczywiście zależnie od jego pojemności oraz stopnia rozładowania. Uśredniając, w przypadku niewielkiego pojazdu elektrycznego przeciętnie zajmuje to mniej więcej godzinę.

W jakich miejscach najlepiej się sprawdzają?

Biorąc pod uwagę fakt, że ładowanie przy użyciu stacji AC ładujących samochody elektryczne jest nieco wolniejsze niż w przypadku ładowarek DC, urządzenia te najlepiej sprawdzają się w miejscach, w których właściciele aut spędzają więcej czasu. Bardzo często montowane są w przydomowych garażach, ale również na parkingach obiektów noclegowych czy biurowców.

Warto brać to pod uwagę, decydując się na inwestycję w taki sprzęt. Dostępne w naszej ofercie szybkie ładowarki AC do samochodów elektrycznych cechują się ponadprzeciętną żywotnością, a do tego są łatwe w obsłudze i projektowane w taki sposób, aby ich montaż był procesem możliwie najprostszym.

Stacje ładowania pojazdów

3

Przenośna stacja ładowania Plugbox Flexi.

Stacja ładowania prądem przemiennym AC 3,4kW.

5

Stacje ładowania prądem przemiennym Plugbox Smart

– Stacja ładowania prądem przemiennym AC 7,2kW

AC 22kW

Stacja do montażu na ścianie, lub dedykowanej kolumnie

4

Stacje ładowania typu publicznego Plugbox City

– Stacja ładowania/kolumna ładowania prądem przemiennym

AC 2x7kW

AC 2x22kW

– protokół OCPP,
– opcje płatności    
   kartą lub online

1

Stacje ładowania typu publicznego Plugbox City ONE

– Stacja ładowania prądem przemiennym AC 7kW

AC 22kW

– protokół OCPP,
– opcje płatności    
   kartą lub online

– Stacja do montażu na ścianie lub specjalnym słupku parkingowym, jako autonomiczna stacja zewnętrzna.

Dlaczego warto zdecydować się na kupno ładowarek AC do samochodów elektrycznych?

Z punktu widzenia właścicieli pojazdów, najważniejszą zaletą, która wyróżnia szybkie ładowarki do samochodów elektrycznych AC, jest ich przystępna cena. Stacje ładowania aut tego rodzaju są zdecydowanie tańsze od urządzeń ładujących akumulatory prądem stałym, dzięki czemu są dostępne dla większej liczby właścicieli pojazdów EV. Mimo że są nieco wolniejsze od odpowiedników DC, tak z powodzeniem sprawdzą się przy uzupełnianiu energii baterii auta w zaciszu własnego garażu. Dzięki nim można uniezależnić się od ładowarek publicznych, oszczędzając przy tym pieniądze, jeśli tylko korzysta się z drugiej, tańszej taryfy prądu.

Oferta szybkich stacji ładowania AC w naszym sklepie

Mamy duży wybór różnego rodzaju ładowarek do samochodów EV i zapewniamy wsparcie w wyborze odpowiedniego urządzenia ładującego – pracownicy PlugBox to specjaliści z bogatym doświadczeniem w branży. Korzystając z ich wskazówek, masz pewność, że wybrana stacja ładowania aut sprosta Twoim oczekiwaniom. Zamów już dziś i przekonaj się, jak efektywne jest ładowanie pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem naszego sprzętu.