PlugBox

Stacje ładowania AC

Poznaj pełną ofertę stacji ładowania Plugbox. Jesteśmy producentem oraz dystrybutorem stacji AC oraz DC. Nasze stacje to połączenie nowoczesności oraz wysokiej jakości. Wybierz stację dla siebie.

Stacje ładowania pojazdów

Plugbox Flexi

Plugbox Flexi to przenośna stacja ładowania typu AC o mocy 3,4kW. 

Jej kompaktowe wymiary sprawiają, że jest idealna dla często podróżujących. Stacja wyposażona jest w 5 metrowy kabel.

  • Spełnia standard IEC 62196 oraz IEC 62196 2010.
  • Posiada zabezpieczenie IP55, certyfikat TUV oraz certyfikat CE.

Gwarancja producenta – 24 miesiące

Wallbox smart

Plugbox Smart

Plugbox Smart, to kompaktowa stacja ładowania samochodów
elektrycznych. Zapewnia ładowanie prądem przemiennym AC.

Dostępne są 2 maksymalne moce ładowania: 7kW oraz 22kW.

Stacja posiada wbudowany wyświetlacz, prezentujący status oraz parametry ładowania. 

Wyposażona jest w moduł Wi-Fi i może być obsługiwana przez dedykowaną aplikację.

Gwarancja producenta – 24 miesiące

Plugbox City

Plugbox City to wysokiej jakości stacja ładowania typu AC, oferująca szybki tryb 3 (mode 3) ładowania do każdego pojazdu elektrycznego
(EV / PHEV).

Dostępne są 2 maksymalne moce ładowania: 2x 7kW oraz 2x 22kW.

Stacja wyposażona jest w protokół OCPP, co umożliwia obsługę płatności kartami oraz zarządzanie stacją przez aplikację (online).

Stacja typu publicznego – chętnie wybierana przez mniejsze i średnie przedsiębiorstwa.

Gwarancja producenta – 24 miesiące

Plugbox City ONE

Plugbox City One to kompaktowa stacja ładowania samochodów
elektrycznych typu AC.

Dostępne są 2 maksymalne moce ładowania: 7kW oraz 22kW.

Stacja może zostać
dostarczona z kablem oraz wtyczką (standardem jest typ 2) lub
wbudowanym gniazdkiem.

Stacja wyposażona jest w protokół OCPP, co umożliwia obsługę płatności kartami oraz zarządzanie stacją przez aplikację (online).

Stacja do montażu na ścianie lub specjalnym słupku parkingowym, jako autonomiczna stacja zewnętrzna.

Gwarancja producenta – 24 miesiące

Czym charakteryzują się stacje ładowania AC i jak działają?

Nowoczesne i szybkie stacje AC ładujące samochody elektryczne to obecnie najbardziej rozpowszechniony rodzaj tego typu sprzętu w Polsce. Uwzględniając wyłącznie punkty publiczne, jest ich w naszym kraju aż 70% – pozostałe to dysponujące wyższymi mocami wersje DC bazujące na prądzie stałym. Z kolei w przypadku wariantów AC zasilanie baterii odbywa się przy wykorzystaniu prądu przemiennego (urządzenie pracuje w trybie „mode 3”). Ładowarka pełni rolę zasilacza, który dostarcza energię do zamontowanej w aucie przetwornicy. To właśnie ten element odgrywa kluczową rolę w tym procesie ładowania pojazdów EV – również przenośnego. Decyduje bowiem, z jaką mocą, a więc i w jakim tempie będzie uzupełniana energia baterii auta.

Tego typu sprzęt ma szereg zalet, z których najważniejszą jest szeroka dostępność i relatywnie niska cena. Oczywiście musisz mieć świadomość tego, że moc urządzeń ładujących AC w porównaniu do modeli DC, jest znacznie niższa – zwykle mieści się w zakresie 3 – 22 kW. W efekcie wydłuża się czas uzupełniania akumulatora samochodu, oczywiście zależnie od jego pojemności oraz stopnia rozładowania. Uśredniając, w przypadku niewielkiego pojazdu elektrycznego przeciętnie zajmuje to mniej więcej godzinę.

W jakich miejscach najlepiej się sprawdzają?

Biorąc pod uwagę fakt, że ładowanie przy użyciu stacji AC ładujących samochody elektryczne jest nieco wolniejsze niż w przypadku ładowarek DC, urządzenia te najlepiej sprawdzają się w miejscach, w których właściciele aut spędzają więcej czasu. Bardzo często montowane są w przydomowych garażach, ale również na parkingach obiektów noclegowych czy biurowców. Z powodzeniem wykorzystuje się je po to, żeby pozostawić pojazd podłączony do prądu przez całą noc. Z kolei warianty przenośne wyróżniają się niepowtarzalną praktycznością, ponieważ można mieć je zawsze przy sobie i użyć w razie potrzeby.

Warto brać to pod uwagę, decydując się na inwestycję w taki sprzęt. Dostępne w naszej ofercie szybkie ładowarki AC do samochodów elektrycznych cechują się ponadprzeciętną żywotnością, a do tego są łatwe w obsłudze i projektowane w taki sposób, aby ich montaż był procesem możliwie najprostszym. Przebiega on przy minimalnym nakładzie sił i środków oraz przy maksymalnie ograniczonej ingerencji w przestrzeń – przenośna stacja ładowania pojazdów pozwala zaś uniknąć jej całkowicie. To znaczna różnica w porównaniu z urządzeniami typu DC, które muszą mieć do dyspozycji wysokie napięcie i generują bardzo dużą moc. W związku z tym dostosowanie infrastruktury do ich montażu może wymagać wiele wysiłku i pokaźnych środków finansowych.

Stacje ładowania AC do ładowania samochodów elektrycznych

Wraz z rosnącą popularnością samochodów EV zwiększa się zainteresowanie stacjami do ładowania pojazdów elektrycznych. Do często wybieranego rodzaju tego typu sprzętu należą oferowane przez naszą firmę PlugBox szybkie ładowarki AC, w tym przenośne. Sprawdź, czym wyróżniają się na tle konkurencyjnych urządzeń ładujących, gdzie najczęściej się je wykorzystuje i dlaczego? Jeśli zdecydujesz się na zakup, pomożemy w doborze modelu dopasowanego do Twoich potrzeb, w tym posiadanego samochodu, tak by wybrana stacja ładowania pojazdów elektrycznych była udaną inwestycją!

Samochód elektryczny podłączony do ładowania

Dlaczego warto zdecydować się na kupno ładowarek AC do samochodów elektrycznych?

Z punktu widzenia właścicieli pojazdów, najważniejszą zaletą, która wyróżnia szybkie ładowarki do samochodów elektrycznych AC, jest ich przystępna cena. Stacje ładowania aut tego rodzaju są zdecydowanie tańsze od urządzeń ładujących akumulatory prądem stałym, dzięki czemu są dostępne dla większej liczby właścicieli pojazdów EV. Mimo że są nieco wolniejsze od odpowiedników DC, tak z powodzeniem sprawdzą się przy uzupełnianiu energii baterii auta w zaciszu własnego garażu. Dzięki nim można uniezależnić się od ładowarek publicznych, oszczędzając przy tym pieniądze, jeśli tylko korzysta się z drugiej, tańszej taryfy prądu.

W naszej ofercie znajdują się szczególnie praktyczne przenośne stacje ładowania AC, po które można sięgnąć właściwie wszędzie – wystarczy zapakować je do bagażnika. To doskonałe rozwiązanie dla osób wybierających się w dalszą trasę, a także w przypadku, gdy brakuje pewności, czy w trakcie jazdy na danym odcinku uda się trafić na ogólnodostępne w miejscach publicznych punkty z szybkimi ładowarkami. Znajdująca się w naszej ofercie przenośna stacja AC do ładowania samochodu równie dobrze spisuje się w warunkach stacjonarnych – z powodzeniem można jej używać w domu, garażu czy na prywatnym parkingu.

Oferta szybkich stacji ładowania AC w naszym sklepie

Mamy duży wybór różnego rodzaju ładowarek do samochodów EV i zapewniamy wsparcie w wyborze odpowiedniego urządzenia ładującego – pracownicy PlugBox to specjaliści z bogatym doświadczeniem w branży. Korzystając z ich wskazówek, masz pewność, że wybrana stacja sprosta Twoim oczekiwaniom. Zamów już dziś i przekonaj się, jak efektywne jest ładowanie pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem naszego sprzętu.

Najważniejsze zalety stacji AC:

Scroll to Top