Domowe stacje do ładowania samochodów
Jeśli regularnie korzystasz z pojazdu zasilanego prądem, domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych może okazać się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Zamówisz ją, korzystając z oferty PlugBox – sprawdź, dlaczego warto ją mieć i co należy wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnego modelu.
Korzyści z posiadania domowej stacji ładowania samochodu
Ładowarka we własnym domu to ogromna wygoda. Posiadając ją, uniezależnisz się od publicznych urządzeń ładujących. Wystarczy podłączyć auto do ładowania w garażu – postęp procesu możesz wygodnie kontrolować z poziomu smartfonu. Jeśli korzystasz z nocnej taryfy na prąd, używanie domowej stacji ładowania samochodu elektrycznego przełoży się na dodatkowe oszczędności.
Ładowarka tego typu zajmuje niewiele miejsca, a do tego jest prosta i bezpieczna w użytkowaniu. Przekonaj się, jak duży komfort zapewnia korzystanie z niej na co dzień – skontaktuj się z nami i zamów już dziś.
Przenośna stacja ładowania Plugbox Flexi.
Stacja ładowania prądem przemiennym AC 3,4kW.
Gwarancja producenta – 24 miesiące
Stacje ładowania prądem przemiennym Plugbox Smart
– Stacja ładowania prądem przemiennym AC 7,2kW
AC 22kW
Stacja do montażu na ścianie, lub dedykowanej kolumnie
Gwarancja producenta – 24 miesiące
Jak wybrać ładowarkę do samochodu elektrycznego?
Aby móc cieszyć się pełną funkcjonalnością, bezpieczeństwem systemu i optymalną wydajnością ładowarki do samochodu elektrycznego, trzeba uwzględnić kilka czynników. Za kluczowy aspekt uznaje się odnalezienie złotego środka pomiędzy oczekiwaną efektywnością działania a mocą przyłączeniową, którą dysponuje Twoja instalacja. Jak pogodzić te dwa aspekty?
Troska o wspomniane powyżej kwestie umożliwia maksymalnie skuteczne uzupełnianie akumulatora z zachowaniem względów bezpieczeństwa. Domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych powinna oferować użytkownikowi wysoką funkcjonalność, ale warto pamiętać, że brak dopasowania jej parametrów do specyfiki instalacji w nieruchomości może poskutkować przegrzaniem przewodów czy aktywacją zabezpieczeń w związku z poważnymi przeciążeniami. Istotny jest także wybór rozwiązania od zaufanego producenta, a tylko takie znajdują się w naszej ofercie.
Domowa stacja ładowania – gdzie ją zamontować?
Jeśli posiadasz garaż, za najbardziej atrakcyjną propozycję uznasz zapewne montaż zasilacza właśnie w tym budynku. Domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych instalowana wewnątrz zwana jest wallboxem. To nic innego jak naścienny system wykończony specjalnym przewodem podłączanym do pojazdu. Warto wybrać to rozwiązanie z uwagi na bezpieczeństwo konstrukcji, jak i samego pojazdu – nocne zasilanie w garażu jawi się jako mniej ryzykowne niż na zewnątrz.
Jeżeli jednak nie masz garażu, nic straconego. Jako doświadczony producent oferujemy także wolnostojące modele do użytku zewnętrznego. Domowa stacja ładowania samochodu przybiera wtedy postać niewielkiego słupka z panelem i przewodem. W przypadku tych wariantów wiele osób zwraca szczególną uwagę na design i wygląd, pragnąc, aby urządzenie nie przykuwało wzroku i harmonijnie komponowało się z innymi elementami przestrzeni. Obecnie to wręcz standard – wszystkie urządzenia są projektowane z myślą o estetyce i minimalizmie.
Co daje domowa ładowarka do samochodu na prąd?
Biorąc pod uwagę dużą moc, która wyróżnia nasze stacje ładujące do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych DC, w Polsce montuje się je przede wszystkim w miejscach publicznych, np. na parkingach w okolicy sklepów, oraz w pobliżu biurowców, hal sportowych, galerii handlowych, urzędów, szpitali i innych budynków, w których pracuje i przebywa wiele osób. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie właściciele pojazdów parkują je na krótko i zależy im na tym, by w tym czasie uzupełnić poziom energii w akumulatorach.
Wykorzystanie urządzeń ładujących DC w często uczęszczanych lokalizacjach, w których może podłączać się do nich wiele aut, przekłada się również na opłacalność takiej inwestycji. Im więcej użytkowników, tym bardziej korzystna dla inwestora jest instalacja szybkiej ładowarki samochodów EV.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu ładowarki?
Wiele osób posiadających auto zasilane prądem zastanawia się nad kupnem własnego zasilacza, ale wciąż ma wątpliwości. Pojazd można bowiem naładować za pomocą zwykłego gniazdka i przewodu wchodzącego w skład jego wyposażenia. Masz podobne przemyślenia? A może wątpliwości? Jeśli tak, warto je rozwiać.
Zatem co oferują domowe ładowarki do samochodów elektrycznych?
- Większa wydajność – oferowane przez naszą firmę urządzenia pozwalają na napełnienie akumulatora w sposób sprawniejszy i zdecydowanie szybszy niż zwykłym przewodem
- Oszczędność czasu – dzięki większej wydajności obniża się czas zasilania, a Ty możesz cieszyć się posiadaniem pojazdu w stanie pełnej gotowości
- Pełne bezpieczeństwo – profesjonalnie wykonane urządzenia przeznaczone do konkretnych celów zapewniają użytkownikom i samym podzespołom wyższy poziom bezpieczeństwa (mniejsze ryzyko wystąpienia zwarcia czy przesileń)
Wystarczy kilka tych argumentów, żeby zobaczyć, jak opłacalnym ruchem jest inwestycja we własny punkt zasilania. Najważniejsze są jednak pełna niezależność i samowystarczalność – korzystając z własnej, wydajnej domowej stacji ładowania samochodów elektrycznych, uniezależniasz się od miejskich punktów, unikasz związanych z tym dodatkowych kosztów i oszczędzasz czas na dojazdach oraz oczekiwaniu w kolejkach.
Koszt instalacji domowej stacji ładowania pojazdów elektrycznych
Pojazdy zasilane prądem to na naszych drogach wciąż rzadkość. Widać jednak wyraźnie, że coraz więcej osób dostrzega korzyści tego rozwiązania i decyduje się na zakup „elektryka”. W efekcie auta z tej kategorii, jak i domowe stacje ładowania stają się bardziej przystępne cenowo. Jeszcze w latach 2018-2019 takie rozwiązanie kosztowało średnio co najmniej 5 tysięcy złotych – w 2023 r. ceny stały się znacznie przystępniejsze. Aby cieszyć się pełną niezależnością i móc liczyć na własną infrastrukturę, zamiast polegać jedynie na urządzaniach dostępnych w przestrzeni publicznej, wystarczy około 2,5 do 3 tysięcy złotych. Taka suma pozwala na zakup i instalację funkcjonalnego sprzętu, który ułatwia i usprawnia samodzielne ładowanie pojazdu napędzanego prądem.