PlugBox

Finansowanie, koszt stacji ładowania samochodów elektrycznych

Wraz z rosnącą popularnością samochodów elektrycznych, zwiększa się ilość firm zastanawiających się nad inwestycją w stacje do ich ładowania. Jaki jest koszt instalacji takiego urządzenia? Dla kogo taka inwestycja może się okazać opłacalnym rozwiązaniem? Jako producent takich ładowarek przedstawiamy kilka ważnych informacji na ten temat. Zapoznaj się z nimi już teraz, a następnie zamów nasze urządzenia – gwarantujemy atrakcyjne warunki finansowania.

Skorzystaj z naszej wyceny finansowania stacji ładowania!

Jeśli chciałbyś zorientować się, jak prezentują się koszty instalacji ładowarki do samochodów elektrycznych w konkretnym przypadku, zapraszamy do kontaktu. Nasi doradcy przygotują dla Ciebie bezpłatną, niezobowiązującą wycenę, która pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Już dziś skorzystaj z tej możliwości i sprawdź opłacalność takiej inwestycji w przypadku wyboru naszych stacji ładowania!

Finansowanie stacji ładowania

Dla Państwa wygody przygotowaliśmy specjalną ofertę leasingu operacyjnego. Państwa stacja ładowania może być w pełni sfinansowana w modelu „pod klucz”.Zapraszamy do kontaktu po indywidualną ofertę, zachęcamy też do korzystania z poniższego linku: Kliknij w link

Ile kosztuje stacja do ładowania pojazdów elektrycznych?

Aby w przybliżonej formie określić, koszt stacji ładowania samochodów elektrycznych należy najpierw ustalić kilka kluczowych kwestii.
Zalicza się do nich:

Dopiero uwzględniając wszystkie powyższe parametry, można dość precyzyjnie oszacować, ile konkretnie będzie kosztować dana inwestycja. Możemy wykonać dla Ciebie tego typu kalkulację – skontaktuj się ze specjalistami firmy PlugBox. 

Kiedy warto zdecydować się na inwestycje w stacje ładowania?

Jeśli oszacowany koszt montażu urządzenia jest dla Ciebie osiągalny, stacja ładowania samochodów elektrycznych będzie doskonałą inwestycją. Dzięki temu, że zapotrzebowanie na ładowarki stale rośnie, a dostępność ich w miejscach publicznych jest wciąż stosunkowo niewielka, masz dużą szansę na to, aby wyprzedzić konkurencję. Elektromobilność rozwija się obecnie bardzo prężnie, dlatego w poszukiwaniu niszy na rynku, warto więc wziąć pod uwagę wejście w tę branżę.

Koszt domowej stacji ładowania samochodów elektrycznych

Zacznijmy od wydatków związanych z zakupem i montażem urządzeń przeznaczonych do użytku indywidualnego, które mogą być umieszczone na działce, parkingu czy w garażu. Zastanawiając się, ile kosztuje stacja ładowania samochodów elektrycznych w najprostszej i najtańszej wersji, można przyjąć, że wydatek związany z taką inwestycją rozpoczyna się od kwot 3000-4000 zł. Należy jednak pamiętać, że są to urządzenia o najniższych parametrach, w związku z czym wykorzystuje się je głównie do uzupełniania stanu niewielkich baterii w nocy. Brak w nich ponadto bardziej zaawansowanych funkcji dostępnych w droższych modelach.

Zasadne jest zatem pytanie o koszt, z jakim wiąże się stacja ładowania samochodów elektrycznych w bogatsze wersji, która działa szybciej i oferuje ponadstandardowe możliwości w ramach wyposażenia. Decydując się na tego rodzaju wariant, trzeba już przygotować się na inwestycję rzędu co najmniej 6000-7000 zł. Kluczowe znaczenie z finansowego punktu widzenia ma moc, która z kolei zależy od modelu auta – co do zasady egzemplarze o pojemniejszych bateriach wymagają droższych rozwiązań.

Koszt publicznej stacji ładowania samochodów elektrycznych

Jak nietrudno się domyślać, urządzenia przeznaczone do indywidualnego użytku domowego należą do najtańszych. Mogą działać wolno i obsługiwać wyłącznie pojazdy o niskiej mocy, dlatego cena takiej inwestycji jest relatywnie niska. Większy jest natomiast koszt stacji ładowania samochodów elektrycznych udostępnianych w miejscach publicznych, z których korzysta wiele pojazdów. Takie przedsięwzięcie wymaga już pięciocyfrowego wkładu finansowego – ostateczna kwota może być bardzo różna i zależy ściśle od parametrów danego urządzenia, które z kolei wynikają m.in. z częstotliwości jego eksploatacji.

O ile w przypadku średniej wielkości hoteli, gospodarstw agroturystycznych czy małych parkingów zlokalizowanych poza intensywnie zamieszkanymi miastami wystarczą urządzenia wykorzystujące do pracy prąd zmienny, o tyle w obiektach często uczęszczanych przez wiele osób konieczna staje się inwestycja w stacje ładowania samochodów elektrycznych bazujące na prądzie stałym. Ich moc osiąga od 50 do nawet 300 kW, co pozwala na uzupełnienie stanu akumulatora do 100% w ciągu zaledwie kilkunastu-kilkudziesięciu minut. Koszt tego rodzaju sprzętu zaczyna się od 30 000-40 000 zł, a za najmocniejsze i najbardziej zaawansowane modele trzeba zapłacić sporo ponad 100 000 zł.

Koszt stacji ładowania samochodów elektrycznych - podsumowanie

Podsumowując, wydatek na zakup stacji ładowania samochodów elektrycznych może być bardzo różny – od zaledwie paru tysięcy złotych przy sprzęcie do zastosowań domowych, do kwot przekraczających wartość fabrycznie nowego, dobrego auta. To, ile kosztuje ładowarka, zależy przede wszystkim od jej przeznaczenia oraz liczby i typu pojazdów, które będą do niej podłączane. Bez względu na to, które z rozwiązań Cię interesuje, we współpracy z naszą firmą możesz liczyć na kupno, montaż i obsługę serwisową zamówionych urządzeń. Zapraszamy do sprawdzenia oferty i kontaktu w celu realizacji inwestycji!

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo

By móc przygotować dla Państwa właściwą ofertę, prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy się z Państwem niezwłocznie.

    Uwaga!

    Dobrowolne podanie danych kontaktowych i danych firmy potrzebne jest wyłącznie dla przedstawienia oferty. Pańśtwa dane nie będą gromadzone ani wykorzystywane w przyszłości bez Państwa wiedzy.

    Scroll to Top