PlugBox

Stacje ładowania DC

Poznaj pełną ofertę stacji ładowania Plugbox. Jesteśmy producentem oraz dystrybutorem stacji AC oraz DC. Nasze stacje to połączenie nowoczesności oraz wysokiej jakości. Wybierz stację dla siebie.

Plugbox Fast Mini

Plugbox Mini to mniejsza, lecz równie wydajna wersja stacji Plugbox Fast. Mini jest stacją jednostanowiskową.

  • moc: 20, 30, 40 kW
  • wyposażona w protokół OCPP 1.6j
  • możliwość skonfigurowania płatności online oraz kartami
  • przejrzysty interfejs
  • kompaktowe rozmiary

Gwarancja producenta – 24 miesiące

Plugbox Fast Hybrid

Plugbox Fast Hybrid to szybka stacja ładowania prądem stałym o wyjątkowym designie.

Stacja może działać  w trybie 2 lub 3-stanowiskowym (w formacie 2x DC lub 2xDC + 1AC).

Doskonale wpasuje się w miejski styl jak również parkingi przy drogach ekspresowych oraz firmach. Stacja umożliwia szybkie ładowanie prądem stałym samochodów elektrycznych, autobusów oraz cieżarówek a także na ładowanie prądem przemiennym pojazdów hybrydowych.

Gwarancja producenta – 24 miesiące

Stacje ładowania DC do ładowania samochodów elektrycznych

Dostępne w naszej ofercie, przeznaczone do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych stacje DC to jeden z dwóch wykorzystywanych w Polsce rodzajów ładowarek pojazdów EV. Na tle pozostałych modeli wyróżnia je to, że zasilają baterie, prądem stałym. Dowiedz się, co to oznacza w praktyce, w jakich miejscach sprawdzą się najlepiej projektowane i produkowane przez nas urządzenia ładujące auta, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze i kiedy warto w nie zainwestować.

Nasza oferta stacji ładowania DC

W ofercie naszej firmy PlugBox mamy stacje szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych o różnorodnych parametrach, co ułatwia wybór takiego urządzenia ładującego, które będzie idealnie dopasowane do potrzeb zamawiającego, w tym ilości samochodów, które ma obsługiwać na co dzień. W razie wątpliwości gorąco zachęcamy do kontaktu – z przyjemnością pomożemy w doborze odpowiedniej ładowarki do auta. Nasze urządzenia objęte są długą gwarancją, dlatego gorąco zachęcamy do ich zamawiania. Decydują się na nie klienci z całej Polski, którzy wiedzą, że warto inwestować w przyszłościowe i wysokojakościowe rozwiązania do pojazdów EV, a tylko takie oferujemy jako ich bezpośredni producent.

Nasza firma wykonała setki instalacji stacji ładowania na rynku. Jako producent i dystrybutor, gwarantujemy pełnię procesu – od zakupu, przez montaż, do odbioru i serwisu stacji ładowania. Z powodzeniem wykonujemy instalacje stacji ładowania AC i DC. Naszą skuteczność potwierdzają liczne udane współprace.

Jak pokazują oficjalne dane, w ostatnim miesiącu 2022 r. w naszym kraju znajdowało się nieco ponad 2500 punktów, w których można uzupełnić poziom baterii w aucie EV. Wśród nich większość stanowią bazujące na prądzie przemiennym (AC) stacje. W Polsce miejsc szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych jest ponad 2 razy mniej – proporcje rozkładają się w relacji 30-70% na niekorzyść wariantów DC, podczas gdy w liczbach bezwzględnych jest to stosunek ok. 3/7. Infrastruktura przeznaczona dla samochodów na prąd rozwija się co prawda coraz bardziej, ale wciąż daleko jej do stanu, z jakim mamy do czynienia w Niemczech, Skandynawii czy na Wyspach Brytyjskich.

Punkty szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych występują w Polsce przede wszystkim w największych miastach, jak również na dużych stacjach benzynowych i przy centrach handlowych zlokalizowanych na obrzeżach, a także przy drogach ekspresowych i autostradach. Praktycznie nie funkcjonują w mniejszych miejscowościach, gdzie dominują warianty typu AC. W przypadku dysponujących dużą mocą urządzeń zasilanych prądem stałym można liczyć na krótki czas uzupełniania baterii, jednak często oznacza to też wyższy koszt usługi. Decydując się na skorzystanie ze sprzętu oferowanego przez naszą firmę dla samochodów EV, zyskujesz gwarancję maksymalnie efektywnego działania w każdych warunkach.

Każda nowoczesna stacja do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych DC umożliwia pełne uzupełnienie poziomu energii w baterii, w stosunkowo krótkim czasie. My dostarczamy profesjonalne urządzenie ładujące o bardzo dużej mocy – w sprzedaży dostępne są nawet modele 300 kW. W przypadku tego rodzaju ładowarki proces uzupełniania energii realizowany jest z pominięciem przetwornika znajdującego się w pojeździe, a więc prąd dostarczany jest szybko bezpośrednio do akumulatorów. Dzięki temu uzupełnienie poziomu energii nawet przy dużym rozładowaniu zajmuje niewiele czasu. Do tego korzystanie z tego typu sprzętu jest proste nawet dla osoby, która ma z nim do czynienia po raz pierwszy.

Z uwagi na specyfikę działania potrzebna jest specjalna infrastruktura otaczająca stacje do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Polska to kraj, w którym tego rodzaju instalacji wciąż jest stosunkowo niewiele w porównaniu z krajami Europy Zachodniej, co z pewnością wynika z konieczności dostosowania danego miejsca do wykorzystania tych zaawansowanych urządzeń. Mogą być bowiem wymagane profesjonalne prace budowlane i inżynierskie, których celem jest stworzenie środowiska umożliwiającego bezpieczne oraz efektywne działanie sprzętu pracującego z wykorzystaniem bardzo wysokiego napięcia i generującego niekiedy wręcz ogromną moc. Zdajemy sobie sprawę z tego wyzwania, dlatego dostarczamy urządzenia gwarantujące maksymalnie uproszczony montaż.

Nasze nowoczesne stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych DC mogą być wyposażone w dwa rodzaje wtyczek – typu CHAdeMO, które są standardem azjatyckim oraz europejskie CSS Combo. Oba typy są powszechnie stosowane w pojazdach sprzedawanych w Polsce. Ważne, by przed podłączeniem samochodu do ładowarki upewnić się, że jest ona zgodna z wymaganiami określonymi przez producenta.

Decydując się na zakup naszego urządzenia ładującego, można zaoszczędzić na kosztach jego instalacji. Projektujemy je w taki sposób, aby ich montaż był możliwie najprostszy i możliwy do samodzielnego zrealizowania przez każdego – do zestawu zawsze dołączona jest stosowna instrukcja wyjaśniająca, jak podłączyć stację szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w wybranym miejscu w Polsce. Przed pierwszym uruchomieniem, niezbędne będzie na przykład sprawdzenie infrastruktury technicznej w danym miejscu pod kątem wymagań, które musi spełniać, aby umożliwić właściwą pracę ładowarki.

Jeśli rozważasz zakup profesjonalnego sprzętu, jakim jest stacja ładująca samochody elektryczne, przy wyborze konkretnego modelu musisz uwzględnić kilka ważnych kryteriów. Dzięki temu jego zakup będzie szybki, a produkt, który zamówisz, idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i obsługiwanych pojazdów.

Biorąc pod uwagę dużą moc, która wyróżnia nasze stacje ładujące do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych DC, w Polsce montuje się je przede wszystkim w miejscach publicznych, np. na parkingach w okolicy sklepów, oraz w pobliżu biurowców, hal sportowych, galerii handlowych, urzędów, szpitali i innych budynków, w których pracuje i przebywa wiele osób. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie właściciele pojazdów parkują je na krótko i zależy im na tym, by w tym czasie uzupełnić poziom energii w akumulatorach.

Wykorzystanie urządzeń ładujących DC w często uczęszczanych lokalizacjach, w których może podłączać się do nich wiele aut, przekłada się również na opłacalność takiej inwestycji. Im więcej użytkowników, tym bardziej korzystna dla inwestora jest instalacja szybkiej ładowarki samochodów EV.

Travel

Zapytaj o ofertę stacji DC

Wybierz stację, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Skontaktuj się z naszymi specjalistami i zapytaj o dostępność poszczególnych modeli.

Scroll to Top