Stacje ładowania DC do ładowania samochodów elektrycznych

Dostępne w naszej ofercie, przeznaczone do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych stacje DC to jeden z dwóch wykorzystywanych w Polsce rodzajów ładowarek pojazdów EV. Na tle pozostałych modeli wyróżnia je to, że zasilają baterie, prądem stałym. Dowiedz się, co to oznacza w praktyce, w jakich miejscach sprawdzą się najlepiej projektowane i produkowane przez nas urządzenia ładujące auta, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze i kiedy warto w nie zainwestować.

Nasza oferta stacji ładowania DC

W ofercie naszej firmy PlugBox mamy stacje szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych o różnorodnych parametrach, co ułatwia wybór takiego urządzenia ładującego, które będzie idealnie dopasowane do potrzeb zamawiającego, w tym ilości samochodów, które ma obsługiwać na co dzień. W razie wątpliwości gorąco zachęcamy do kontaktu – z przyjemnością pomożemy w doborze odpowiedniej ładowarki do auta. Nasze urządzenia objęte są długą gwarancją, dlatego gorąco zachęcamy do ich zamawiania.

Szybka stacja ładowania prądem stałym DC typu Plugbox Fast MINI

Szybka stacja ładowania prądem stałym DC

 • kompaktowa budowa
 • stacja typu wallbox
 • możliwośc powieszenia na ścianie lub montaż na dedykowanym słupku
 • DC30 lub 60kW

Superszybka stacja ładowania DC 50-150kW 350kW

Superszybkie stacje ładowania DC

 • Plugbox Fast – 2xDC
  (CCS Combo lub Chademo)
 • Plugbox Fast Hybrid 2xDC+1xAC
  (CCS lub Chademo +typ 2)
Wyposażenie dodatkowe

– Adapter T1/T2

– Kable do ładowania typ 2/typ 2, typ 2/typ 1

– Fundament pod stacje ładowania

Jak działają stacje ładowania DC?

Każda nowoczesna stacja do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych DC umożliwia pełne uzupełnienie poziomu energii w baterii, w stosunkowo krótkim czasie. My dostarczamy profesjonalne urządzenie ładujące o bardzo dużej mocy – w sprzedaży dostępne są nawet modele 300 kW. W przypadku tego rodzaju ładowarki proces uzupełniania energii realizowany jest z pominięciem przetwornika znajdującego się w pojeździe, a więc prąd dostarczany jest bezpośrednio do akumulatorów. Dzięki temu uzupełnienie poziomu energii nawet przy dużym rozładowaniu zajmuje niewiele czasu. Do tego korzystanie z tego typu sprzętu jest proste nawet dla osoby, która ma z nim do czynienia po raz pierwszy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ładowarki?

Nasze nowoczesne stacje ładowania aut elektrycznych DC mogą być wyposażone w dwa rodzaje wtyczek – typu CHAdeMO, które są standardem azjatyckim oraz europejskie CSS Combo. Oba typy są powszechnie stosowane w pojazdach sprzedawanych w Polsce. Ważne, by przed podłączeniem samochodu do ładowarki upewnić się, że jest ona zgodna z wymaganiami określonymi przez producenta.

Decydując się na zakup naszego urządzenia ładującego, można zaoszczędzić na kosztach jego instalacji. Projektujemy je w taki sposób, aby ich montaż był możliwie najprostszy i możliwy do samodzielnego zrealizowania przez każdego – do zestawu zawsze dołączona jest stosowna instrukcja. Przed pierwszym uruchomieniem, niezbędne będzie na przykład sprawdzenie infrastruktury technicznej w danym miejscu pod kątem wymagań, które musi spełniać, aby umożliwić właściwą pracę ładowarki

Stacje ładowania samochodów elektrycznych – gdzie znajdują zastosowanie?

Biorąc pod uwagę dużą moc, która wyróżnia nasze stacje ładujące do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych DC, w Polsce montuje się je przede wszystkim w miejscach publicznych, np. na parkingach w okolicy sklepów, oraz w pobliżu biurowców. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie właściciele pojazdów parkują je na krótko i zależy im na tym, by w tym czasie uzupełnić poziom energii w akumulatorach.

Wykorzystanie urządzeń ładujących DC w często uczęszczanych lokalizacjach, w których może podłączać się do nich wiele aut, przekłada się również na opłacalność takiej inwestycji. Im więcej użytkowników, tym bardziej korzystna dla inwestora jest instalacja ładowarki samochodów EV.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu ładowarki?

Jeśli rozważasz zakup profesjonalnego sprzętu, jakim jest stacja ładująca samochody elektryczne, przy wyborze konkretnego modelu musisz uwzględnić kilka ważnych kryteriów. Dzięki temu jego zakup będzie szybki, a produkt, który zamówisz, idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę:

 • rodzaj prądu, który wykorzystuje konkretne urządzenie, 
 • gdzie sprzęt ma się znaleźć – jeśli na otwartej przestrzeni, musi być odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, w tym odpowiednio uszczelniony,
 • moc – poszczególne stacje szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych różnią się pod kątem tego parametru. Im ma on wyższą wartość, tym szybciej zostanie uzupełniony poziom baterii auta.

Aby mieć pewność, że ładowarka będzie bezawaryjnie służyć przez długi czas, najlepiej zdecydować się na urządzenie znanej, renomowanej marki. Z tego powodu gorąco zachęcamy do kontaktu – jako jeden z najbardziej uznanych producentów tego rodzaju sprzętu w Polsce, gwarantujemy, że kupując u nas, wybierasz to, co najlepsze.