PlugBox

Sąsiedzka eko społeczność? Z Communev to możliwe!

Czy wiesz, że statystycznie już co trzeci Polak rozważa zakup pojazdu z silnikiem na prąd? Osób podejmujących taką decyzję jest jeszcze niewiele, ale ich liczba stale rośnie. Głównym argumentem zniechęcającym do tego nie jest wysoka cena auta EV, a wciąż słabo dostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych. Na szczęście niedogodność tę możesz wyeliminować nawet wtedy, gdy mieszkasz w budynku wielorodzinnym. Wystarczy zamontować w garażu ładowarki, najlepiej wspólnie z innymi mieszkańcami. To coraz popularniejsze, sąsiedzkie działania w stylu eko i w artykule wyjaśniamy, jak zrealizować taki cel – sprawdź!

sasiedzka-spolecznosc-communev

Spis treści

Duże znaczenie małych społeczności dla ekologii

Jak wyjaśniają specjaliści naszej firmy PlugBox, zapotrzebowanie na urządzenia do zasilania pojazdów EV szybko rośnie w obrębie osiedli budynków wielorodzinnych. Teoretycznie auto takie można podłączyć do gniazdka 230 V, ale w praktyce mija się to z celem. Czas uzupełniania energii w akumulatorze jest wtedy niezwykle długi. Tylko ładowarka samochodów elektrycznych, najlepiej szybka DC, jest w stanie sprawić, że eksploatacja takich pojazdów będzie faktycznie komfortowa. Rozwiązaniem problemów z niską dostępnością tego typu publicznej infrastruktury jest budowa stacji ładowania np. w ramach sąsiedzkich działań w stylu eko.

Dzięki przepisom wspierającym elektromobilność, od lat prace takie można realizować bez konieczności ubiegania się o zgodę w UDT. Ładowarki do aut elektrycznych da się zamontować zarówno np. w podziemnym garażu (tzw. wallbox), jak i na parkingu dla okolicznych mieszkańców. Dodatkowo można je udostępniać publicznie (np. za pośrednictwem systemu Communev), uzyskując źródło dodatkowego przychodu.

Nasza firma może podjąć się realizacji inwestycji budowy stacji ładowania samochodów EV m.in. w ramach sąsiedzkich działań w stylu eko prowadzonych na osiedlach mieszkaniowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat takich projektów, zapraszamy do kontaktu z PlugBox.

Auta elektryczne – coraz częstsze w naszych garażach

Jeszcze do niedawna zobaczenie w Polsce pojazdu EV, było wydarzeniem dość niecodziennym. Obecnie każdy z nas zapewne zauważa wyraźne zmiany w tym temacie. Na drogach jest coraz więcej samochodów elektrycznych i w efekcie przybywa ich także w garażach. To konsekwencja rosnącego zainteresowania życiem w stylu eko, a więc czas najwyższy, aby podjąć działania w zakresie montażu ładowarek na terenie budynków wielorodzinnych. Wiele spółdzielni mieszkaniowych już dziś poważnie rozważa budowę stacji ładowania aut EV, nierzadko pod naciskiem sąsiedzkich inicjatyw.

stacja-ladowania-auta-elektrycznego

Projekt Communev w trosce o środowisko

Jeśli Twoja spółdzielnia mieszkaniowa również ma takie plany, zachęcamy do zainteresowania się naszym systemem Communev. Ładowarki samochodów elektrycznych można montować nie tylko w zamkniętych garażach podziemnych, ale także na terenie otwartym. Będą służyć mieszkańcom i mogą jednocześnie zapewniać dodatkowy przychód właścicielom. Po włączeniu ich do naszego projektu staną się publicznymi stacjami ładowania.

Zalety powyższego rozwiązania to m.in.:

  • dołączenie do eko społeczności, ludzi propagujących elektromobilność i chcących dzielić się swoimi urządzeniami do zasilania aut elektrycznych,
  • dostęp do oprogramowania, które ułatwia zarządzanie urządzeniami ładującymi,
  • możliwość wykorzystania zarobionych środków na zasilanie baterii we własnym pojeździe.

Stwórz sąsiedzką sieć wspólnego ładowania aut elektrycznych!

Jak widzisz, stworzenie sąsiedzkiej sieci ładowarek aut EV niesie za sobą mnóstwo korzyści, w tym przyczynia się do promowania stylu eko. Co ważne, wdrożenie planu takich działań wiąże się z relatywnie niskimi kosztami. W ofercie naszej firmy PlugBox znajdziesz publiczne stacje ładowania samochodów elektrycznych w cenach zaczynających się już od 7500 zł!

Profesjonalne stacje ładowania samochodów elektrycznych

Nawet jeśli obecnie jesteś użytkownikiem pojazdu spalinowego, prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości zaczniesz interesować się elektromobilnością. Z tego powodu warto już teraz rozpocząć działania związane z budową sąsiedzkiej sieci ładowarek aut EV. W tym celu zgłoś się do naszej firmy PlugBox – sprzedajemy profesjonalne stacje ładowania samochodów elektrycznych. Mamy wiele modeli, które łatwo dobierzesz do potrzeb. Zajmujemy się montażem i oferujemy możliwość dołączenia do naszego systemu Communev – zapraszamy do kontaktu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top