PlugBox

Samochód elektryczny w firmie – sprawdź, dlaczego to się opłaca!

Jeśli szykujesz się do rozbudowy lub wymiany floty pojazdów w firmie, powinieneś zastanowić się nad wyborem modeli EV. Prawdą jest, że dziś stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce są dość rzadkim widokiem, ale sytuacja ta dynamicznie się zmienia. Do tego na firmowym parkingu zawsze możesz zainstalować własną ładowarkę i nawet udostępniać ją innym kierowcom, zarabiając tym samym na elektromobilności. W artykule specjaliści naszej firmy PlugBox przedstawiają korzyści wynikające z posiadania auta na prąd – poznaj je już teraz!

flota-samochodowa

Spis treści

Zasil swoją firmową flotę samochodem elektrycznym!

Zacznijmy od wymiany cech, którymi powinien wyróżniać się pojazd wykorzystywany na potrzeby działalności gospodarczej. Najistotniejsze jest to, aby był on:

  • bezpieczny i komfortowy,
  • niezawodny,
  • tani w eksploatacji.

„Elektryki” mają wszystkie te zalety, dlatego doskonale sprawdzają się jako auta flotowe. Jeśli obawiasz się inwestować w elektromobilność, myśląc, że ładowanie samochodów elektrycznych jest dużym wyzwaniem, to jesteś w błędzie. Możesz bowiem w zasadzie całkowicie uniezależnić się od publicznych stacji dla pojazdów EV których, na razie w Polsce faktycznie jest niewiele. Wystarczy, że zainwestujesz we własną ładowarkę i zamontujesz ją na terenie firmy. W ofercie PlugBox znajdziesz szeroki wybór tych urządzeń – niedrogich i spełniających najwyższe standardy jakości!

Czy wiesz, że dzięki takiej inwestycji elektromobilność stanie się dodatkowym źródłem dochodu dla przedsiębiorstwa? Wystarczy udostępniać ładowarki innym osobom w momencie, gdy stoją wolne. W tym celu możesz nawet dołączyć do naszego systemu Communev, który zrzesza publiczne stacje ładowania aut elektrycznych. Więcej użytkowników samochodów EV dowie się o Twoim punkcie, a Ty zyskasz nowoczesne narzędzia do zarządzania nim. Zarobione środki wykorzystasz do zasilania własnych pojazdów lub na inne cele, przelewając je na firmowe konto.

Dlaczego warto postawić na elektryczne auto?

Pojazdy EV wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne, co czyni je wyjątkowo bezpiecznymi i komfortowymi. Jednak z punktu widzenia firmy najważniejsze jest to, że posiadanie ich wiąże się z niskimi kosztami eksploatacji. Ładowanie tych samochodów jest tańsze, niż tankowanie na stacji benzynowej odpowiedników ze spalinowymi jednostkami napędowymi, szczególnie gdy korzystasz z własnej ładowarki. Niższe są również koszty eksploatacji wynikające z bardzo małej awaryjności aut elektryczny.

Co ważne, inwestując w elektromobilność, przyczyniasz się do ochrony środowiska. Zmniejszysz ślad węglowy swojej firmy i jednocześnie poprawisz jej wizerunek, pokazując, że wspierasz ideę zielonej transformacji biznesu.

Ile kosztuje jazda samochodem elektrycznym?

Jak już wspominaliśmy, w Polsce najbardziej opłaca się ładować samochody elektryczne z własnych urządzeń. Budując taką stację w firmie, będziesz płacić przeciętnie 75 groszy za kilowatogodzinę. Dostępne na rynku auta EV cechują się oczywiście różnym zużyciem energii, ale średnio potrzebują około 20 kWh na 100 km. Oznacza to, że stawiając na elektromobilność, przejechanie takiego odcinka będzie Cię kosztować zaledwie w granicach 15 zł – przy aktualnych cenach paliw kupisz za to niecałe 2,5 l oleju napędowego.

samochody-elektryczne-w-firmie

Jakie koszty wiążą się z eksploatacją elektryka?

Wydatki związane z eksploatacją pojazdu EV w firmie są dużo mniejsze w porównaniu do samochodu spalinowego. Odchodzą koszty wynikające z serwisowania silnika, takie jak wymiana oleju czy elementów układu zapłonowego. Do tego awaryjność elektrycznej jednostki napędowej jest bardzo niska. Wystarczy dbać o dobry stan układu jezdnego, hamulcowego, zawieszenia i opon oraz najlepiej zamontować własną ładowarkę. Pamiętaj, że w Polsce prowadzone są programy wspierające rozwój elektromobilności, dzięki którym możesz ubiegać się o dotację do inwestycji w publiczną stację ładowania aut EV!

Wraz z autem elektrycznym zainwestuj w publiczną stację ładowania!

Jak widzisz, warto wprowadzić do firmowej floty pojazdy EV przy jednoczesnym zakupie własnej ładowarki do nich. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w publiczną stację ładowania samochodów elektrycznych, skorzystaj z oferty naszej firmy PlugBox! Od lat działamy w branży związanej z elektromobilnością, proponując najlepsze w Polsce urządzenia do zasilania takich aut. Pomożemy Ci w załatwieniu formalności dla tej inwestycji i zajmiemy się pracami montażowymi!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top