PlugBox

Dlaczego warto zainwestować w rozbudowę infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i szukasz dodatkowych źródeł przychodu, powinieneś rozważyć kwestię zarabiania na udostępnianiu ładowarek do zasilania aut EV. Wiele wskazuje na to, że z każdym rokiem elektromobilność będzie cieszyć się w Polsce coraz większą popularnością. Oznacza to konieczność dość szybkiej rozbudowy infrastruktury umożliwiającej właścicielom takich pojazdów uzupełnianie energii w bateriach. W artykule specjaliści naszej firmy PlugBox wyjaśniają, dlaczego warto inwestować w publiczne stacje ładowania samochodów elektrycznych – sprawdź już teraz!

stacje-ladowania-samochodow-elektrycznyc

Spis treści

Wzrost popularności samochodów elektrycznych

Wysokie ceny paliw, duża świadomość społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska oraz planowany zakaz sprzedaży aut spalinowych w UE – to główne powody rosnącej popularności modeli elektrycznych. Choć obecnie w Polsce jest niewiele takich samochodów, tak odsetek nowo rejestrowanych każdego roku wyraźnie wzrasta. Wraz z tym trendem zwiększa się zapotrzebowanie na publiczne stacje ładowania pojazdów.

Pamiętaj, że w naszym kraju większa część społeczeństwa mieszka w budynkach wielorodzinnych. Osoby takie nie mają możliwości korzystania z ładowarek w domach – muszą udawać się do punktów, gdzie są one ogólnodostępne. W efekcie prowadząc działalność gospodarczą, możesz zacząć uzyskiwać dodatkowe przychody z elektromobilności. 

Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Jeśli obawiasz się, że inwestycja w takie punkty jest bardzo kosztowna, to jesteś w dużym błędzie. Gdy tylko masz już teren, na którym możesz je uruchomić, koszt zakupu samej stacji ładowania samochodów elektrycznych zaczyna się już od 7500 zł. Właśnie takie są ceny publicznych ładowarek pojazdów EV oferowanych przez naszą firmę. W ramach usług zajmujemy się także ich montażem i jeśli chcesz poznać szczegóły, już dziś skontaktuj się z PlugBox!

Pamiętaj, że obecnie już nie tylko coraz więcej przedsiębiorstw, ale także osób prywatnych interesuje się elektromobilnością. Jak wiemy z doświadczenia, przeciętnie zyski z takich punków dla pojazdów EV wahają się w granicach 3 zł za każdą sprzedaną kilowatogodzinę. Jednak nawet gdyby to była to niższa kwota, a stacja ładowania samochodów elektrycznych działała zaledwie 3 godziny dzienne, inwestycja zwróci się już w 4 miesiące.

Communev – recepta na rozbudowę infrastruktury ładowania

Warto dodać, że decydując się na skorzystanie z naszej oferty, zyskujesz możliwość szybkiego wypromowania publicznego punktu ładowania pojazdów EV. Zamawiając stację w PlugBox, możesz dołączyć do naszego autorskiego systemu Communev. Zrzesza on właścicieli ogólnodostępnych ładowarek z całej Polski, dając użytkownikom samochodów elektrycznych dostęp do mapy z ich lokalizacjami. Jednocześnie sam będzie korzystać z profesjonalnego oprogramowania do zarządzania takim punktem i rozliczania go.

Nasz system pozwoli Ci dowolnie dysponować środkami zarobionymi na elektromobilności. Możesz przeznaczyć je na ładowanie własnych pojazdów elektrycznych lub zlecić przelew na wskazane konto. Jednocześnie zwiększasz zainteresowanie stacją samochodów EV, ograniczając do minimum jej przestoje i tym samym szybciej uzyskując zwrot z inwestycji.

samochod-elektryczny

Co można zyskać, inwestując w stację ładowania pojazdów?

Wbrew pozorom istnieje aż kilka opcji, dzięki którym publiczna stacja ładowania pojazdów elektrycznych będzie generować przychody. Możesz zarabiać poprzez:

  • sprzedaż prądu dla osób chcących zasilić swoje samochody EV,
  • wynajmowanie przestrzeni reklamowej w obrębie takiego punktu,
  • budowanie pozytywnego wizerunku własnej firmy jako przyjaznej elektromobilności, a więc i ochronie środowiska, co może przełożyć się na wzrost zainteresowania Twoją ofertą.

Elektromobilność dzieje się właśnie teraz

Początek popularyzacji pojazdów zasilanych energią elektryczną to wręcz idealny moment na inwestycję w związaną z nimi infrastrukturę. Przy stosunkowo niewielkim koszcie, możesz szybko uruchomić stację ładowania samochodów EV, zyskując realną szansę na szybki zwrot i szerokie perspektywy zarabiania w przyszłości. Jeśli więc szukasz dodatkowego źródła przychodów dla swojej firmy, już dziś skontaktuj się z PlugBox – mamy nowoczesne ładowarki publiczne w konkurencyjnych cenach! Era elektromobilności właśnie się zaczyna, dlatego wykorzystaj swoją szansę na czerpanie z niej korzyści.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top