PlugBox

Domowa ładowarka zasilana zieloną energią. Przeczytaj, dlaczego to świetny pomysł!

Jeszcze na początku 2022 roku korzystaliśmy z niedrogiego prądu, co stanowiło dużą zachętę do kupowania zasilanych nim aut. Obecnie sytuacja ta uległa drastycznej zmianie i ceny energii szybko rosną, a wraz z nimi koszt kilowatogodziny na publicznych stacjach ładowania samochodów elektrycznych. Jednak nawet w takich warunkach elektromobilność wciąż może być bardzo opłacalna. Wystarczy zamontować domową ładowarkę i zasilać ją z fotowoltaiki! Sprawdź, dlaczego warto i o czym pamiętać, planując taką inwestycję – skorzystaj z porad specjalistów firmy PlugBox.

Stacja ładowania samochodów
Stacja ładowania samochodów

Spis treści

Fotowoltaika pozwoli Ci obniżyć rachunki za prąd

Pamiętaj, że montaż fotowoltaiki przyniesie Ci więcej korzyści niż tylko możliwość tańszego podróżowania pojazdem EV. Podłączona do niej domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych stanie się bezpłatnym źródłem energii do akumulatorów. To duża zachęta do podążania za trendem elektromobilności, jednak przede wszystkim instalację fotowoltaiczną wykorzystasz do zasilania domu. Tym samym koszty jej zakupu oraz montażu szybciej się zwrócą, gdyż znacząco obniżysz rachunki za prąd. Jednocześnie w dużej mierze uniezależnisz się zarówno od lokalnego przedsiębiorstwa energetycznego, jak i publicznych ładowarek aut EV.

Pamiętaj, że zainstalowanie fotowoltaiki to ważny krok w kierunku ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Produkuje „zielony” prąd, wykorzystując czystą i w zasadzie nieskończoną energię słoneczną. Dzięki niej będziesz cieszyć się zarówno zeroemisyjnym autem EV, jak i domem, oszczędzając przy tym pieniądze.

W kwestii samej elektromobilności dodać należy, że koszt montażu domowej stacji ładowania samochodów elektrycznych jest niski. W ofercie PlugBox znajdziesz tanie, nowoczesne i bardzo wydajne ładowarki. Z kolei w przypadku inwestycji w instalację fotowoltaiczną, możesz ubiegać się o dofinansowanie z programu Mój Prąd 4.0!

Skorzystaj z dofinansowania paneli w ramach programu Mój Prąd 4.0

Nieco ponad 31 tysięcy złotych – nawet tyle środków możesz uzyskać na fotowoltaikę! Wszystko to za sprawą programu Mój Prąd 4.0, w którym wnioski o dofinansowanie można składać do 31 marca 2023 roku. Wspiera rozwój OZE w Polsce, a jednocześnie przyczynia się do popularyzacji elektromobilności. Dzięki instalacji obniżysz koszty użytkowania domowej ładowarki do samochodów elektrycznych i uniezależnisz się od publicznych stacji ładowania.

Dopłata wynosi maksymalnie 50% wartości paneli fotowoltaicznych, przy czym górną granicą jest 6000 zł dla tzw. mikroinstalacji PV (moc do 50 kW). Z kolei do 7500 zł otrzymuje się na wydajniejszą fotowoltaikę. Dodatkowo w tym drugim przypadku, można ubiegać się o dofinansowanie na:

  • magazyn ciepła (do 5000 zł),
  • urządzenia magazynujące energię (do 16000 zł),
  • inteligentny system HEMS/EMS nadzorujący pracę fotowoltaiki (do 3000 zł).
ladowarki-samochodow-elektrycznych

Domowa stacja ładowania napędzana zieloną energią

Większość osób ładujących auta EV w domach korzysta z taryfy prądu G12. Oznacza to, że energia kosztuje mniej tylko przez 2 godziny za dnia, a później dopiero nocą. W efekcie chcąc oszczędzać pieniądze, masz ograniczone możliwości użytkowania domowej stacji ładowania samochodu elektrycznego. Instalacja fotowoltaiczna usuwa tę barierę, pozwalając w pełni cieszyć się z elektromobilności. Z ładowarek można korzystać przez całą dobę 7 dni w tygodniu, obniżając koszt zasilania baterii pojazdu nawet do zera.

O czym należy pamiętać, decydując się na kupno domowej ładowarki?

Na koniec ważna porada od specjalistów firmy PlugBox – kupując urządzenie do zasilania auta EV, zwróć uwagę na jego budowę i moc. Do wyboru masz domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych w formie ściennej oraz mobilnej. Pierwsze z nich przeznaczone są do montażu np. w garażu. Można z nich korzystać tylko w jednym miejscu, ale za to są bardzo wydajne. Z kolei drugą grupę tworzą poręczne ładowarki, których użyjesz zarówno w domu, jak i np. zabierzesz ze sobą w podróż na wakacje. Są praktyczne, ale za to odznaczają się mniejszą mocą.

Zobacz, co może Ci zaoferować PlugBox!

Pamiętaj, że nawet bez fotowoltaiki koszt zasilania baterii auta EV w domu będzie niższy niż w przypadku korzystania z urządzeń publicznych. Co ważne, zakup domowej stacji ładowania samochodu elektrycznego wiąże się ze stosunkowo niewielkim wydatkiem. Wysokiej klasy modele ścienne i mobilne znajdziesz w ofercie firmy PlugBox. Już dziś zamów nowoczesną ładowarkę i wykorzystaj pełny potencjał elektromobilności!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top