PlugBox

Montaż stacji ładowania samochodów pod hotelem – dobre rozwiązanie dla biznesu

Choć póki co po polskich drogach porusza się relatywnie niewiele pojazdów EV, tak każdy rok przynosi coraz większy wzrost ich popularności. Dokładnie tak samo wygląda sytuacja w przypadku rozbudowy infrastruktury do zasilania ich akumulatorów. O ile obecnie publiczne stacje ładowania takich samochodów są coraz powszechniejszym widokiem w dużych miastach, tak poza nimi bywa z tym różnie. Jeśli więc prowadzisz obiekt noclegowy, powinieneś wziąć pod uwagę jego stworzenie na własnym terenie. W artykule wyjaśniamy, dlaczego ładowarka do aut elektrycznych pod hotelem to dobre rozwiązanie – sprawdź już teraz!

stacja-ladowania-pod-hotelem

Spis treści

Udogodnienia dla gości hotelowych

Prowadząc obiekt noclegowy, z pewnością zależy Ci na tym, aby zapewniał on odwiedzającym go gościom maksymalny możliwy komfort. Wiele wskazuje na to, że z każdym rokiem popularność aut EV dalej będzie rosła. To z kolei oznacza, że będziesz mieć coraz więcej klientów przyjeżdżających właśnie takimi pojazdami. W efekcie ładowarki samochodów elektrycznych są dziś dla hoteli godną polecenia inwestycją, która w krótkim czasie może się zwrócić i zacząć generować dodatkowe przychody.

Dzięki nim goście obiektu noclegowego zyskują możliwość zasilania baterii w swoich autach bez konieczności szukania publicznych stacji ładowania. To wyróżni Twoją ofertę na tle konkurencji, mogąc przełożyć się na większe zainteresowanie nią. Jednocześnie zaczniesz zarabiać na sprzedaży prądu pobieranego przez ładowarkę samochodu elektrycznego.

Urządzenia te znajdziesz w naszej ofercie, dlatego zachęcamy do kontaktu z firmą PlugBox. Po ich montażu możesz dołączyć do nowego systemu Communev, co właścicielowi hotelu zapewnia wiele korzyści. Najważniejsze z nich to:

  • dostęp do oprogramowania operatorskiego usprawniającego procesy zarządzania stacją oraz jej rozliczania,
  • współdzielenie ładowarki z innymi użytkownikami systemu, co ułatwia pozyskiwanie nowych klientów,
  • możliwość wykorzystania zarobionych środków na ładowanie własnych aut.

Samochodów elektrycznych przybywa z roku na rok

Zgodnie z danymi pochodzącymi z końca maja 2023, terenie Polski są 2863 punkty udostępniające publiczne ładowarki aut EV. Niestety tylko 31% z nich umożliwiają szybkie uzupełnienie energii w akumulatorach. To niewiele biorąc pod uwagę bardzo dynamicznie rosnące zainteresowanie takimi pojazdami, których w tym samym okresie było zarejestrowanych już blisko 77 tysięcy. Taka sytuacja powoduje, że publiczna stacja ładowania samochodów elektrycznych to obecnie wyjątkowo opłacalna inwestycja, która cechuje się niskim poziomem ryzyka. Gdy znajduje się pod hotelem, rozszerza jego ofertę usługową i jednocześnie zwiększa poziom komfortu odwiedzających go gości.

ladowanie-auta-elektrycznego-pod-hotelem

Stacja ładowania samochodów elektrycznych pod hotelem

Opłacalność tej inwestycji wynika także z relatywnie niskich kosztów jej realizacji. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z oferty PlugBox, za najtańszą ładowarkę do publicznego użytku zapłacisz około 7500 zł. Po jakim czasie wydatki te się zwrócą?

Obecnie stacje ładowania aut elektrycznych generują przeciętny zysk na poziomie około 3 zł za każdą sprzedaną kilowatogodzinę. Oczywiście pamiętaj, że jako właściciel punktu zasilania samochodów EV zlokalizowanego pod hotelem, masz pełną swobodę w zakresie ustalania ceny. Jednak dla powyższej średniej inwestycja może się zwrócić już w 4 miesiące i to przy pesymistycznych założeniach – gdy jest używana tylko 3 godziny dziennie.

Rodzaje ładowarek do aut elektrycznych

Jeśli zdecydujesz się na montaż przy hotelu ładowarki samochodów elektrycznych, będziesz musiał wybrać konkretny jej rodzaj. Twoja stacja może udostępniać urządzenia zasilane prądem zmiennym AC lub stałym DC, z których te drugie są dużo szybsze. Ważne jest także to, jakie złącza do ładowania, będzie posiadać. Najpopularniejsze obecnie to:

  • Typ 1 CCS – standard dla aut w Unii Europejskiej,
  • Typ 2 (tylko prąd AC),
  • CHAdeMO (tylko prąd DC).

Powiększ portfel usług hotelowych dla Twoich gości

Początek rozwoju elektromobilności to świetny moment na inwestowanie w związaną z nią infrastrukturę. Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie hotelu pozwoli Ci powiększyć portfel świadczonych usług. Zyskasz nowe źródło przychodu, a i jednocześnie szansę na zwiększenie popularności oferty noclegowej. Szeroki wybór ładowarek do aut EV znajdziesz w ofercie naszej firmy PlugBox – zapoznaj się z nią już teraz!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top