PlugBox

Bateria w samochodzie elektrycznym – na co musisz uważać?

samochod

Jednym z najwyższych wyzwań podczas zmiany pojazdu ze spalinowego na bardziej ekologiczną alternatywę jest wyrobienie sobie nowych nawyków, które zagwarantują dobrą kondycję akumulatora i bezpieczną jazdę. Mapa stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce obsługiwanych przez PlugBox czy Greenway pozwoli znaleźć odpowiednie miejsce do uzupełnienia baterii w aucie, jednak warto poznać podstawowe zasady eksploatacji, aby przeprowadzić cały proces we właściwy sposób. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim wyruszysz w trasę!

Spis treści

Samochody elektryczne – ekologiczna alternatywa

Pojazdy wykorzystujące napęd ekologiczny napęd, stają się coraz powszechniejsze. Z każdym rokiem rośnie także popularność silników hybrydowych. Aby odpowiednio wykorzystać możliwości oferowane przez ładowarki i stacje ładowania aut elektrycznych dostarczanych przez PlugBox czy Greenway warto dowiedzieć się, jak odpowiednio eksploatować konkretny akumulator. Zasilanie samochodu nowoczesnymi bateriami litowo-jonowymi jest wydajnym rozwiązaniem, które pozwala ograniczać spaliny i redukować ślad węglowy. Zadbaj o jakość i kondycję źródła prądu, aby dodatkowo zredukować odpady wynikające ze zbyt częstej wymiany komponentów.

Za co odpowiada bateria w samochodzie elektrycznym?

Akumulatory w nowoczesnych, ekologicznych pojazdach odpowiadają za każdy aspekt działania. Samochód spalinowy wykorzystuje paliwo do jazdy, a bateria służy jedynie do zasilania systemów, podczas gdy auta elektryczne wykorzystują tę energię także do napędzania silnika. Dlatego stacje ładowania  PlugBox czy Greenway coraz łatwiej jest zlokalizować na drogowej mapie Polski. Łatwo zatem jest w pełni zrozumieć, jak ogromne znaczenie ma odpowiednia kondycja oraz zagwarantowanie akumulatorowi w pojeździe odpowiedniego poziomu naładowania.

Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

Odwiedzając dowolne stacje ładowania aut elektrycznych w Polsce, z pewnością znajdziesz instrukcje, mówiące o tym, w jaki sposób wykorzystać dane urządzenie. Należy jednak pamiętać o kilku aspektach, które mogą mieć wpływ na wytrzymałość baterii, jej pojemność oraz szybkość uzupełniania. Wysokiej jakości sprzęty od PlugBox zapewniają bezpieczeństwo w czasie całego tego procesu, lecz mimo to warto trzymać rękę na pulsie. Samochód będzie działał niezawodnie tylko wtedy, gdy eksploatacja będzie odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta.

elektryk

AC/DC

Na niemal każdej dostatecznie szczegółowej mapie stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce znajdziesz informację o tym, czy w punkcie dostępne jest urządzenie zapewniające szybkie doładowanie. Różnica w szybkości wynika z wykorzystania przez sprzęt prądu przemiennego (AC), otrzymywanego bezpośrednio z sieci lub stałego (DC), który jest konwertowany przed przekazaniem do akumulatora. W tym drugim wypadku osiągana moc jest znacznie wyższa, co pozwala uzupełnić baterie aut nawet w kilkanaście minut.

Temperatura

Duże znaczenie w kwestii naładowania oraz kondycji akumulatora ma także panująca na zewnątrz temperatura. Na mrozie znacznie trudniej jest uzupełnić energię do właściwego poziomu. Podczas upałów natomiast dochodzi do szybszego rozładowania i degradacji urządzenia. Dlatego należy odpowiednio zadbać o baterię i odwiedzać regularnie stacje ładowania aut elektrycznych. Wówczas możesz mieć pewność, że samochód będzie działał bez zarzutu nawet w trudnych warunkach.

Poprawne ładowanie

Warto pamiętać, że dla odpowiedniego działania baterii konieczne jest utrzymywanie właściwego poziomu naładowania – należy unikać skrajnych wartości. Sprzęty dostępne na stacjach ładowania samochodów elektrycznych dostarczane przez PlugBox czy Greenway zapobiegają szybkiemu przeładowaniu. Akumulator w samochodzie powinien być naładowany do około 80% lub 90%. Wszystko jednak uzależnione jest ostatecznie od zaleceń producenta.

Sprawdź ofertę firmy PlugBox!

Dowiedz się, jak profesjonalne sprzęty znajdziesz w naszej ofercie! Dostarczamy ładowarki najwyższej klasy, dzięki którym każda stacja ładowania aut elektrycznych na drogowej mapie Polski będzie odpowiednio zaopatrzona. Znajdziesz tu także idealne rozwiązania do zastosowania w domu. Skorzystaj z naszych porad i wykorzystaj tę wiedzę, aby jeszcze lepiej zadbać o swój samochód. Zachęcamy do kontaktu już dziś!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top