PlugBox

Czy stacja ładowania samochodów elektrycznych na lotnisku to dobry pomysł?

bateria

Każdy posiadacz tzw. elektryka z pewnością wie, że choć z roku na rok sytuacja się poprawia, to mapa stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce wciąż pozostawia sporo do życzenia. Urządzenia od PlugBox czy Greenway coraz częściej pojawiają się w sąsiedztwie dystrybutorów paliwa lub na parkingach hotelowych, jednak posiadacze ekologicznych aut niejednokrotnie nadal są zmuszeni dostosowywać każdą dłuższą trasę do dostępności punktów, w których mogą naładować akumulator. Zapoznaj się z naszym tekstem, aby dowiedzieć się więcej!

Spis treści

Lotnisko – coraz częściej odwiedzane miejsce

Podróże samolotem są coraz chętniej wybieraną alternatywą nawet dla szybkich przejazdów autostradą czy wycieczek pociągiem. Niskie ceny oraz wysoka dostępność lotów sprawiają, że zarówno trasy międzynarodowe, jak i krajowe każdy może pokonać sprawnie i wygodnie. Decydując się na wybór tego środka transportu, trzeba jednak najpierw dotrzeć na lotnisko. Kilkugodzinny czy nawet kilkudniowy postój przed terminalem może okazać się przydatny dla posiadaczy samochodów ekologicznych. Stacje ładowania aut elektrycznych dostępne na parkingach pozwalają uzupełnić akumulator pod nieobecność kierowcy, aby po powrocie mógł wsiąść do swojego pojazdu i bez przeszkód ruszyć w dalszą podróż.

Choć na mapie Polski próżno szukać wielu lotnisk oferujących tego typu rozwiązania, to wraz z rosnącą popularnością samochodów zasilanych wyłącznie akumulatorem, wzrośnie także popyt na tego rodzaju usługę. Z tego powodu warto już dziś rozważyć montaż stacji ładowania aut elektrycznych na parkingu przed terminalem, aby zadbać o komfort pasażerów powracających z długich podróży. Ponadto zastosowanie tego typu rozwiązań stanowi ogromne wsparcie w walce z ociepleniem klimatu oraz pogarszającą się jakością powietrza.

Co łączy lotniska z samochodami elektrycznymi?

Choć może się wydawać, że są to odległe tematy, to ekologiczny transport wiąże się zarówno z lotami międzynarodowymi, jak i poruszaniem się samochodem elektrycznym. Warto pamiętać, że choć samolot wymaga wiele paliwa, to jeżeli jest wypełniony pasażerami stanowi przyjazną środowisku alternatywę dla samochodu czy statku – zwłaszcza na trasach międzykontynentalnych. Instalując stację ładowania aut z wykorzystaniem urządzeń Greenway czy nowatorskiego sprzętu PlugBox możesz skutecznie zachęcić podróżnych do wyboru ekologicznego pojazdu na drodze do lotniska.

ladowanie

Ile stacji ładowania powinno znajdować się na lotnisku?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaka będzie idealna liczba punktów do uzupełniania akumulatora. Stacja ładowania samochodu powinna być dostępna zarówno dla osób oczekujących pod terminalem, aby odebrać pasażerów, jak i na parkingu długoterminowym. Popyt natomiast zależy od tego, jak wielu posiadaczy aut elektrycznych będzie znajdowało się na parkingu, a ta liczba z każdym rokiem będzie wzrastać. Warto zadbać o to, aby lotnisko było wyposażone w szybkie ładowarki dla czekających oraz wolniejsze, dla podróżnych zostawiających swoje pojazdy na czas wylotu.

Inwestując w montaż stacji ładowania aut elektrycznych na lotnisku, warto spojrzeć w przyszłość i zaopatrzyć parking pod terminalem w kilka lub kilkanaście ładowarek z prądem stałym, które pozwalają uzupełnić akumulator nawet w ciągu godziny. W przypadku pozostawienia swojego samochodu koło lotniska kierowcy mogą chcieć zadbać o stan baterii po powrocie – w tym celu najlepszym rozwiązaniem będą ładowarki na prąd zmienny o niższej mocy. Obecnie na mapie Polski trudno wskazać miejsca oferujące taką infrastrukturę, jednak wierzymy, że proekologiczne zmiany są jedynie kwestią czasu.

Wspieraj samochody elektryczne – wybierz stacje ładowania od firmy PlugBox

Już dziś można zadbać o czyste i przyjazne każdemu środowisko, decydując się na wsparcie wszelkich inicjatyw mających na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. PlugBox oferuje niezawodne stacje ładowania aut elektrycznych w Polsce. Dzięki nowoczesnej technologii uzupełnianie akumulatora zostaje przeprowadzone szybko i bezpiecznie, a kierowca wyruszający w podróż samolotem może być spokojny o kondycję swojego pojazdu pozostawionego na lotnisku. Dołóż swoją cegiełkę do mapy placówek przyjaznych ekologicznym rozwiązaniom i zaplanuj montaż ładowarek na parkingu już teraz!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top