PlugBox

Planowanie podróży samochodem elektrycznym – #4 najlepsze aplikacje w trasie

W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań dla podróży samochodami elektrycznymi, sprawdziliśmy popularne aplikacje do planowania trasy oraz płatności za ładowanie w Polsce. W dzisiejszym artykule wskazujemy te najbardziej przydatne, popularne oraz mające przed sobą dużą perspektywę rozwoju. Sprawdźcie nasze top 4!

Spis treści:

#1 Najlepsza aplikacja do zarządzania stacjami ładowania – Communev

Communev to aplikacja idealna dla osób, które na co dzień korzystają z własnej stacji ładowania, a rzadko wyruszają w trasie. Aplikacja umożliwia dodanie własnej stacji ładowania do sieci. Dzięki temu nawet domowa stacja ładowania może czasowo stać się stacją publiczną. Środki uzyskane za ładowanie można wykorzystywać w trasie, sprawiając, że ładowanie staje się praktycznie darmowe. Aplikacja jest lekka i przystępna, a na liście stacji pojawiają się stale nowe pozycje. Z pewnością Communev to aplikacja, którą warto mieć ze względu na własny potencjał rozwojowy oraz koszty ładowania na stacjach, które są dużo niższe niż na stacjach komercyjnych.

Communev umożliwia zarabianie na stacjach ładowania – a uzyskane w ten sposób środki można wykorzystać na naładowanie swojego pojazdu w trasie.

#2 Najlepszy lokalizator stacji ładowania – Plugshare

Ponad 1 milion pobrań aplikacji i 30 tysięcy opinii – Plugshare to jedna z najpopularniejszych aplikacji powalająca znaleźć stację ładowania w trasie. Aplikacja, bazując na Twojej lokalizacji, informacji o Twoim pojeździe i opiniach innych użytkowników. Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS i jest to must-have jeśli chodzi o jakiekolwiek podróże w obce rejony. Duża ilość informacji o stacjach, możliwość meldowania, opinie użytkowników – wszystko to sprawia, że znalezienie stacji ładowania staje się znacząco łatwiejsze.

Plugshare pozwala wyszukiwać punkty ładowania bazując na lokalizacji. Aplikacja zawiera podstawowe informacje o stacjach: rodzaj stacji, jej właściciela, rodzaj złącza oraz cenę za ładowanie. Aplikacja pozwala również na pozostawianie opinii o stacjach. Wszystkie stacje Plugbox Europe dostępne do użytku publicznego również można znaleźć w aplikacji Plugshare.

#3 Najlepsza aplikacja nawigacyjna dla właścicieli elektryków – A Better Routeplanner (ABRP)

A gdyby tak wyruszyć w trasę, nie martwiąc się czy w aucie zabraknie baterii? ABRP, czyli A Better Routeplanner to odpowiedź na tą potrzebę. ABRP jest aplikacją umożliwiającą planowanie trasy z uwzględnieniem dostępnych po drodze stacji ładowania. Na podstawie danych pojazdu i baterii umożliwia śledzenie zużycia energii w czasie rzeczywistym, jak również przygotowuje najoptymalniejszy plan trasy.

Aplikacja posiada aktualne dane dotyczące stacji ładowania w Polsce i Europie oraz mnóstwo innych opcji! Pozwala wybierać preferowane punkty oraz wykluczać te stacje ładowania, które nie spełniły naszych oczekiwań. Co więcej, aplikacja pozwala również uzupełniać informacje o okolicach punktu ładowania. Możesz więc zobaczyć kto jest właścicielem stacji, jaki jest koszt ładowania – ale również czy w pobliżu znajduje się toaleta, czy miejsce do odpoczynku. Warto założyć konto, aby na stałe mieć dostęp do wcześniej przejechanych tras i zapisanych stacji ładowania.

ABRP to świetna aplikacja nawigacyjna, przydatna w podróży po całej Europie. ABRP nie tylko posiada aktualne informacje o ładowarkach, lecz również pozwala na inteligente planowanie trasy, szacując czas przejazdu i zużycie baterii podczas trasy. W ABRP znajdziesz również nasze stacje ładowania.

#4 Najlepsza uniwersalna aplikacja nawigacyjna – Google Maps

Doskonale wszystkim znana aplikacja Mapy Google zaczyna otwierać się na użytkowników pojazdów elektrycznych. Na liście pojawia się coraz więcej stacji ładowania, a dzięki śledzeniu w czasie rzeczywistym otrzymujemy również informacje o dostępnych i aktualnie zajmowanych wtyczkach. Dzięki temu, najpopularniejsza na świecie nawigacja powoli staje się coraz popularniejszym wyborem również dla kierowców pojazdów elektrycznych. Wciąż brakuje jednak informacji o wielu stacjach ładowania, a dla części użytkowników tworzenie tras w oparciu o dostępne ładowarki nie jest jeszcze dostępne, dlatego uważnie śledzimy rozwój funkcji dla właścicieli EV z nadzieją, że już w niedługim czasie zaoferują jeszcze więcej.

Google Maps to najpopularniejsza aplikacja nawigacyjna na świecie – i chociaż w bazie Google wciąż brakuje wielu informacji m.in. o dostępnych stacjach ładowania, to możemy spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości zostaną one uzupełnione.

Scroll to Top