PlugBox

ZYSKAJ DOFINANSOWANIE Z KPO DLA HORECA

Zarządzasz hotelem lub restauracją?

Skorzystaj z dotacji dla branży HoReCa na modernizację swojego obiektu i kup stację ładowania pojazdów elektrycznych. Odzyskaj nawet 90% wartości stacji dzięki dofinansowaniu ze środków KPO (tylko do 5 czerwca).

Dołącz do innych przedsiębiorców, którzy zakupili stację ładowania dla siebie – i swoich klientów. Nie pozostawaj w tyle! Dzięki dostępnym środkom z Krajowego Funduszu Odbudowy możesz zakupić stację ładowania, do wsparcia swojej działalności lub zwiększenia atrakcyjności swojego obiektu dla gości.

1200x1200 na poprawki (3)

FUNDUSZE Z KPO DLA HORECA

Jak zyskać dotację?

Dofinansowanie z Krajowego Funduszu Odbudowy (KPO) przewidziane jest dla małych i średnich przedsiębiorstw z branży HoReCa (hotele, gastronomia, turystyka, kultura). Ma formę jednorazowej, bezzwrotnej pożyczki o maksymalnej wartości  540 000,00 PLN (do 90% pokrycia kosztów netto). Dotacja może być przeznaczona na rozwój, rozbudowę, modernizacją obiektów – jak również inwestycję w tzw. „zieloną energię”, czyli OZE, pompy ciepła, pojazdy elektryczne oraz stacje ładowania.

Aby uzyskać dofinansowanie: Firma musi prowadzić działalność w branży HoReCa (dokładne kody PKD można znaleźć tutaj) oraz zarejestrować spadek obrotów w wysokości co najmniej 30% w roku 2021 lub 2020, liczonych rok do roku. Lista kodów PKD przedsiębiorstw, które mogą skorzystać z dotacji dostępna jest tutaj.

Celem inwestycji jest wsparcie przedsięwzięć MŚP, które planują rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Zachęcamy do kontaktu – pomagamy przygotować wniosek o uzyskanie dofinansowania do ładowarek samochodów elektrycznych!

 

DLACZEGO WARTO?

Pomożemy przygotować wniosek o dotację!

Wnioski o dotację można składać drogą elektroniczną przez Lokalny System Informatyczny PARP od 6 maja 2024 r. do 5 czerwca 2024 r. Zachęcamy do pozostawienia swoich danych w formularzu poniżej – oferujemy kompleksową obsługę – od wsparcia w wyborze optymalnego rozwiązania, po montaż oraz serwis stacji ładowania. 

Przedsiębiorcom zainteresowanym zakupem stacji ładowania pomagamy przygotować pełen wniosek o uzyskanie dotacji na zakup stacji ładowania. Szczegółowe wymogi dotyczące przedsiębiorstw mogących skorzystać z dofinansowania zawarte są na stronie PARP.

Czy wiesz, że coraz więcej serwisów noclegowych oferuje filtr wyszukiwania hotelów, apartamentów i airbnb w oparciu o dostępność stacji ładowania w obiekcie? Taką funkcjonalność można znaleźć m.in. na serwisie Booking. Wzrost popularności pojazdów elektrycznych sprawia, że ładowarka samochodowa jest pożądanym udogodnieniem.

Czy wiesz, że samochód elektryczny jest bardziej ekonomiczny niż spalinowy? Wynika to nie tylko z kosztów "paliwa" - które w przypadku hoteli i restauracji, które zainwestowały w fotowoltaikę, mogą być wręcz zerowe - jak również kosztów eksploatacji i naprawy takiego pojazdu. 

Nowelizacja ustawy o paliwach alternatywnych ( o której pisaliśmy tutaj) wprowadza nowy obowiązek od 1 stycznia 2025 - wymaga montażu stacji ładowania pojazdów elektrycznych na parkingach posiadających ponad 20 miejsc parkingowych.

Wiele przedsiębiorców decyduje się na montaż stacji ładowania w obrębie parkingu swojego obiektu i przekształca ją w punkt publiczny - czerpiąc zyski z kierowców ładujących się "na trasie". 

STACJE ŁADOWANIA DLA HORECA

Co zyskujesz na montażu stacji ładowania?

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE

Wypełnij formularz, a pomożemy Ci uzyskać dotację na stację ładowania dla Twojej firmy.

    Scroll to Top