PlugBox

Szukasz dodatkowego źródła dochodu? Postaw stację ładowania samochodów elektrycznych koło firmy!

W ostatnich latach branża motoryzacyjna zaczyna przestawiać się na elektromobilność. W Polsce odsetek pojazdów EV na razie jest niewielki, lecz wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości zaczną one wypierać auta napędzane silnikami spalinowymi. Pojawia się więc potrzeba stworzenia od podstaw infrastruktury do ładowania akumulatorów. W efekcie budowa stacji dla samochodów elektrycznych to świetny pomysł na biznes, który stanie się źródłem dodatkowego dochodu. Z jakim kosztem się wiąże i ile można na tym zarobić? W artykule na te pytania odpowiada producent ładowarek PlugBox – sprawdź!

ladowanie-pojazdow-elektrycznych

Spis treści

Usługa ładowania samochodów elektrycznych – jak na niej zarobić?

Ponieważ szczyt popytu na auta EV dopiero przed nami, właśnie teraz jest idealny moment na inwestowanie w infrastrukturę związaną z elektromobilnością. Publiczna stacja ładowania samochodów elektrycznych, którą jako producent możemy Ci dostarczyć, to świetna opcja dla przedsiębiorców szukających dodatkowego źródła dochodu. Montując taką ładowarkę i dając do niej dostęp wszystkim właścicielom pojazdów zasilanych z akumulatorów, będziesz zarabiać na kilka sposobów.

Opłaty możesz pobierać jednorazowo zarówno za skorzystanie z urządzenia, jak i wykorzystaną energię. Aby przyciągnąć więcej klientów, warto wprowadzić usługę subskrypcji, dzięki której ładowanie samochodu elektrycznego jest tańsze.

Żeby przyspieszyć zwrot kosztów zakupu i montażu ładowarki, wystarczy postawić na pasywne źródła dochodu. Stacja pojazdów EV może zarabiać na siebie m.in. poprzez:

  • sprzedaż powierzchni reklamowej w jej obrębie,
  • zwiększenie zainteresowania ofertą Twojej firmy – osoby zostawiające auta na doładowanie baterii to potencjalni klienci,
  • budowanie pozytywnego wizerunku marki w ramach promowania elektromobilności,
  • usłudze ładowania, czyli zysk na każdej kWh.

Postaw stację ładowania na terenie firmy

Uzyskanie powyższych korzyści będzie możliwe, jeśli publiczne ładowarki dla pojazdów elektrycznych znajdą się na terenie Twojej firmy. Przepisy dopuszczają ich instalację w celach zarobkowych bez konieczności uzyskiwania koncesji, co obniża koszt inwestycji! Jeśli się na to zdecydujesz, musisz postawić na konkretny rodzaj tych urządzeń – jako ich producent dostarczamy stacje ładowania DC oraz AC dla samochodów EV. Do tego powinieneś zastanowić się nad ich mocą oraz rodzajem zasilania. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej bazie wiedzy.

Połącz stację z fotowoltaiką

Przy okazji warto wspomnieć o możliwości połączenia stacji dla samochodów EV z instalacją fotowoltaiczną. Elektromobilność z założenia powinna być zeroemisyjna, dlatego to ważny krok w tym kierunku. Jednocześnie w ten sposób obniżysz koszty utrzymania systemu umożliwiającego ładowanie pojazdów elektrycznych i zmaksymalizujesz płynące z niego zyski.

stacja-ladowania-samochodow

Zainwestuj w program umożliwiający ładowanie i pobieranie opłat

Pamiętaj, że uruchomienie publicznej stacji ładowania AC lub DC samochodów elektrycznych wymaga wdrożenia odpowiedniego oprogramowania. Kontroluje proces zasilania baterii pojazdu EV oraz umożliwia pobieranie opłat. Publiczne ładowarki PlugBox, które dostarczamy jako producent, są wyposażone w protokół pozwalający na ich integrację z zewnętrznymi systemami operatorskimi (eMSP, CPO), w tym obsługującymi płatności bezgotówkowe.

Ile można zarobić na stacji ładowania aut?

Ogromną zaletą takiej inwestycji jest niski próg wejścia. Pod kątem zakupu koszt stacji ładowania samochodów elektrycznych, przeznaczonej do użytku publicznego, zaczyna się już od 7500 zł. W jej przypadku pieniądze te mogą zwrócić się po około 4 miesiącach i to zakładając użytkowanie tylko przez 3 godziny dziennie. Właściciel takiego urządzenia ma swobodę w zakresie ustalania ceny za kilowatogodzinę. Na chwilę obecną przeciętne zyski z każdej kWh kształtują się w zakresie od 1 do 3 zł. Powyższe przewidywania zwrotu z zakupu u producenta PlugBox ładowarki pojazdów EV, dotyczą najniższego pułapu zarobku, więc realne możliwości są dużo większe.

Zamów profesjonalną stację ładowania w PlugBox!

Jak widzisz, początek popularyzacji elektromobilności to idealny moment na uruchomienie związanego z nią biznesu. Niskim kosztem możesz wybudować przy firmie publiczną stację ładowania samochodów elektrycznych, uzyskując źródło dodatkowego dochodu. Profesjonalne ładowarki pojazdów EV zamówisz z naszej oferty – zapoznaj się z asortymentem producenta PlugBox. Sprzedajemy nowoczesne i proste w obsłudze modele AC oraz DC o różnej mocy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top