PlugBox

Dlaczego samochody elektryczne cieszą się rosnącą popularnością? Sprawdź!

Z każdym rokiem w naszym kraju rejestrowanych jest coraz więcej ekologicznych pojazdów. Wynika to zarówno z coraz większej dostępności tego typu aut, jak i faktu, że mapa stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce stale rozrasta się o nowe punkty w pobliżu tras szybkiego ruchu, autostrad czy istotnych węzłów komunikacyjnych. Sprzęty dostarczane przez Plugbox czy Greenway pozwalają posiadaczom tzw. elektryków bez trudu zaplanować nawet długą trasę i spokojnie dotrzeć do celu. Zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak wiele zalet oferują zeroemisyjne rozwiązania komunikacyjne!

Samochód elektryczny obok stacji ładowania samochodów
Samochód elektryczny obok stacji ładowania samochodów

Spis treści

Na czym polega fenomen samochodów elektrycznych?

Rosnąca popularność tych nowoczesnych pojazdów wynika z wielu elementów składowych. Coraz łatwiej dostępne stacje ładowania aut elektrycznych w Polsce, malejące z roku na rok koszty utrzymania, a także zwiększająca się świadomość o skutkach używania silników spalinowych to tylko część z aspektów, które stoją obecnym popytem na elektryki i hybrydy. Wydajne ładowarki od Plugbox mogą być zamontowane w wielu miejscach i zagwarantować komfortową jazdę po mieście czy podróż na długich trasach. Ciche i niezwykle wydajne silniki nowoczesnych pojazdów to ogromne wsparcie w ochronie środowiska.

Dlaczego warto zrezygnować z aut spalinowych?

Od dawna mówi się o negatywnych skutkach spalania paliw kopalnych oraz nadmiernej emisji spalin z pojazdów poruszających się po miastach. Auto z ekologicznym silnikiem zasilanym akumulatorem to pierwszy krok do poprawy jakości powietrza i ograniczenia hałasu w terenie zabudowanym. Stacja ładowania samochodu korzystająca z wydajnych ładowarek oraz przetworników elektrycznych pozwoli szybko uzupełnić energię i bez trudu ruszyć w dalszą trasę lub nawet zostawić pojazd podłączony na noc, aby zaoszczędzić czas. Istnieje także wiele programów i przepisów, które zostały stworzone, aby zachęcić do stosowania ekologicznych rozwiązań.

Dbanie o środowisko

Kiedy mowa o autach elektrycznych z pewnością wiele osób od razu myśli o zaletach, jakie silnik elektryczny posiada względem swojego spalinowego odpowiednika. Trudno zaprzeczyć, że choć do produkcji energii i akumulatorów nadal wiele krajów wykorzystuje paliwa kopalne, to sumaryczny ślad węglowy w przypadku ekologicznego samochodu jest znacznie niższy. Stale rozrastająca się o nowe punkty mapa stacji ładowania w Polsce pozwala znacząco ograniczyć emisję spalin w długich trasach. W miastach natomiast można skutecznie zredukować problem smogu, do którego znacząco przyczyniają się tysiące pojazdów poruszających się po drogach.

Nowsza, rozwijana na bieżąco technologia

Warto w tym miejscu także rozprawić się z mitami dotyczącymi nieopłacalności ekologicznych środków transportu. Stale rozwijana technologia z roku oferuje coraz korzystniejsze koszty eksploatacji i pozwala szukać oszczędności. Wytrzymałe akumulatory i dużej pojemności oraz wydajne silniki to gwarancja utrzymania efektywności na poziomie 90% – trzykrotnie wyższej niż w silniku spalinowym. Ponadto stacje ładowania aut elektrycznych w Polsce wyposażone w ładowarki Plugbox zapewniają szybkie i bezpieczne ładowanie.

Dedykowane miejsca parkingowe i możliwość jazdy buspasem

Wiele miast stara się zachęcić kierowców do zmiany nawyków i przesiadki na samochody elektryczne. Specjalne miejsca parkingowe, brak opłat za postój czy możliwość przejazdu buspasami to jedne z najczęściej oferowanych przywilejów dla posiadaczy elektryków. Pozwala to ominąć korki, a także zaoszczędzić wiele czasu podczas załatwiania spraw czy dojazdu do pracy. Ponadto stacje ładowania aut coraz częściej znajdują się w pobliżu lotnisk czy dworców, co pozwala uzupełnić akumulator bez konieczności jazdy do punktu przy stacji paliw. Na mapie Polski z każdym rokiem coraz łatwiej jest znaleźć ekologiczne miasta.

Przesiądź się do „elektryka”!

Przekonaj się, jak wiele możesz zyskać, wybierając nowoczesny pojazd zasilany odnawialnym źródłami energii. Dowiedz się, z jakich przywilejów możesz skorzystać w mieście oraz poznaj mapę stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce, aby bez trudu zaplanować trasę ekologicznym autem. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na naszej stronie! Zachęcamy do zapoznania się z nimi już dziś!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top