Dlaczego samochody elektryczne cieszą się rosnącą popularnością? Sprawdź!

elektryk

Z każdym rokiem w naszym kraju rejestrowanych jest coraz więcej ekologicznych pojazdów. Wynika to zarówno z coraz większej dostępności tego typu aut, jak i faktu, że mapa stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce stale rozrasta się o nowe punkty w pobliżu tras szybkiego ruchu, autostrad czy istotnych węzłów komunikacyjnych. Sprzęty dostarczane przez Plugbox czy Greenway pozwalają posiadaczom tzw. elektryków bez trudu zaplanować nawet długą trasę i spokojnie dotrzeć do celu. Zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak wiele zalet oferują zeroemisyjne rozwiązania komunikacyjne!

Spis treści

Na czym polega fenomen samochodów elektrycznych?

Rosnąca popularność tych nowoczesnych pojazdów wynika z wielu elementów składowych. Coraz łatwiej dostępne stacje ładowania aut elektrycznych w Polsce, malejące z roku na rok koszty utrzymania, a także zwiększająca się świadomość o skutkach używania silników spalinowych to tylko część z aspektów, które stoją obecnym popytem na elektryki i hybrydy. Wydajne ładowarki od Plugbox mogą być zamontowane w wielu miejscach i zagwarantować komfortową jazdę po mieście czy podróż na długich trasach. Ciche i niezwykle wydajne silniki nowoczesnych pojazdów to ogromne wsparcie w ochronie środowiska.

Dlaczego warto zrezygnować z aut spalinowych?

Od dawna mówi się o negatywnych skutkach spalania paliw kopalnych oraz nadmiernej emisji spalin z pojazdów poruszających się po miastach. Auto z ekologicznym silnikiem zasilanym akumulatorem to pierwszy krok do poprawy jakości powietrza i ograniczenia hałasu w terenie zabudowanym. Stacja ładowania samochodu korzystająca z wydajnych ładowarek oraz przetworników elektrycznych pozwoli szybko uzupełnić energię i bez trudu ruszyć w dalszą trasę lub nawet zostawić pojazd podłączony na noc, aby zaoszczędzić czas. Istnieje także wiele programów i przepisów, które zostały stworzone, aby zachęcić do stosowania ekologicznych rozwiązań.

Dbanie o środowisko

Kiedy mowa o autach elektrycznych z pewnością wiele osób od razu myśli o zaletach, jakie silnik elektryczny posiada względem swojego spalinowego odpowiednika. Trudno zaprzeczyć, że choć do produkcji energii i akumulatorów nadal wiele krajów wykorzystuje paliwa kopalne, to sumaryczny ślad węglowy w przypadku ekologicznego samochodu jest znacznie niższy. Stale rozrastająca się o nowe punkty mapa stacji ładowania w Polsce pozwala znacząco ograniczyć emisję spalin w długich trasach. W miastach natomiast można skutecznie zredukować problem smogu, do którego znacząco przyczyniają się tysiące pojazdów poruszających się po drogach.

Nowsza, rozwijana na bieżąco technologia

Warto w tym miejscu także rozprawić się z mitami dotyczącymi nieopłacalności ekologicznych środków transportu. Stale rozwijana technologia z roku oferuje coraz korzystniejsze koszty eksploatacji i pozwala szukać oszczędności. Wytrzymałe akumulatory i dużej pojemności oraz wydajne silniki to gwarancja utrzymania efektywności na poziomie 90% – trzykrotnie wyższej niż w silniku spalinowym. Ponadto stacje ładowania aut elektrycznych w Polsce wyposażone w ładowarki Plugbox zapewniają szybkie i bezpieczne ładowanie.

Dedykowane miejsca parkingowe i możliwość jazdy buspasem

Wiele miast stara się zachęcić kierowców do zmiany nawyków i przesiadki na samochody elektryczne. Specjalne miejsca parkingowe, brak opłat za postój czy możliwość przejazdu buspasami to jedne z najczęściej oferowanych przywilejów dla posiadaczy elektryków. Pozwala to ominąć korki, a także zaoszczędzić wiele czasu podczas załatwiania spraw czy dojazdu do pracy. Ponadto stacje ładowania aut coraz częściej znajdują się w pobliżu lotnisk czy dworców, co pozwala uzupełnić akumulator bez konieczności jazdy do punktu przy stacji paliw. Na mapie Polski z każdym rokiem coraz łatwiej jest znaleźć ekologiczne miasta.

Przesiądź się do „elektryka”!

Przekonaj się, jak wiele możesz zyskać, wybierając nowoczesny pojazd zasilany odnawialnym źródłami energii. Dowiedz się, z jakich przywilejów możesz skorzystać w mieście oraz poznaj mapę stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce, aby bez trudu zaplanować trasę ekologicznym autem. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na naszej stronie! Zachęcamy do zapoznania się z nimi już dziś!

Tagi: Brak tagów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *